Nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yüksek sıcaklıklardan şikayet ederken bir yandan da alternatif çözümler geliştirmeye çalışıyorum. Çünkü ekonomik koşullar ne klima edinmeye ne de var olan klimanın faturaya nasıl yansıyacağı konusunda umut vermeye yetmiyor. Sıcağın altında çalışan onca insanız. Güneşin altında kavrulurarak çalıştıktan sonra klimasız kapalı alanlarda hamur gibi pişen emekçilere çare yok.

Ben yelpazeye geri döndüm. Çantamda ve ofiste bir tane bulunduruyorum. Minik vantilatörleri çalışma masama koyup yüzüme tutarak terimle yıkanmaktan korunmaya çalışıyorum. Terle yıkanmak demişken, mevcut sıcaklık nedeniyle duşta vücudumu yıkarken yüzümün terlediğini de söylemem gerek. İklim krizi dünyayı bu hale getirirken, Z kuşağını eleştirmeye doyamayan büyüklerimiz ne yapıyorlardı acaba?

İklim krizi doğanın dengesini bozdu, artık ne soğukla ne de sıcakla alışarak başa çıkamıyoruz. Ekonomik krizse mücadele yöntemlerimizi epey zedeliyor. Yalnızca şu sıcaklık yüzünden yaşadıklarımıza bakınca bile önceki nesillere kızıyorum. Onlar bizi yerin dibine soksa, bize bulunduğumuz ortamdan soyutlayarak görev, sorumluluk ve hata biçse de ben bütün suçu onlarda görüyorum.

Bu dünyayı bize siz bıraktınız. Bir şeyleri değiştiremiyorsak, sorunlarımızı çözemiyorsak, sesimizi çıkaramıyorsak, çıkarmaya çalışanlarımız bir şekilde bastırılıyorsa hepsi bizim için böyle bir dünya bırakmalarındadır.

Ne demişler, nasıl bulmak istiyorsan öyle bırak.

Esra İrem Özer

 

 

 


Bu haber 06/08/2023, Sunday günü yayınlandı, 459 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com