Gençler zehirlendi

2 months önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde bulunan Gençlik Merkezi’nde öğrencilerin gıda zehirlenmesi yaşadıkları iddia edildi.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve Eceabat’ta açıldığı günden bu yana Gençlik Merkezi olarak işleyen binada zehirlenme vakası olduğu iddia edildi.


Gençlik Merkezi’nde yaklaşık 350 öğrencinin gıda zehirlenmesi yaşadığı ve Çanakkale’deki hastanelere  sevk edildikleri belirtildi.
Öğrenci sayısının fazla olması sebebiyle çevre bölgelerdeki hastanelere de sevkler olduğu öğrenildi.

Dün gece Eceabat’ta Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı konukevinde kalan öğrencilerin yemekten zehirlenmesi olayının yankıları sürüyor.

Olayla ilgili olarak firmanın getirdiği yemeklerden numune alındığı ileri sürüldü.

Bu konukevine yemek tedarik edilmesi için  ihaleyi en düşük fiyat veren Harun Özcan almıştı. Özcan’ın firması Çanakkale Merkez’de bulunuyor. Bir bilgiye göre ise Eceabat’ta bulunan konukevinde yapılıp öğrencilere yemekler servis ediliyor.

Bilindiği gibi dört yıl önce yine bu firma işletmeye yemek verirken, yine öğrenciler zehirlenmişti.

Vatandaşlar Tarihi Alan’da bulunan tesisin kontrolünün ve sorumluluğunun Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’na verilmesini dillendirir oldular. Alan Başkanlığının hakimiyetinde bulunan bölgedeki tesisin daha iyi hizmet vereceği aktarıldı.

Haber Merkezi


Bu haber 06/08/2023, Sunday günü yayınlandı, 3566 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com