Kütüphane-kafe hizmete açıldı

2 months önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bayramiç’te İda’nın Genç Kadınları Üretiyor Projesi kapsamında oluşturulması planlanan Kütüphane-kafenin kütüphane kısmı hizmet vermeye başladı. Önümüzdeki günlerde kafe kısmının da hizmete girmesi planlanan Bayramiç kütüphane-kafeyi ziyaret eden Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, incelemelerde bulundu.

İda’nın Genç Kadınları Üretiyor Projesi kapsamında planlanan kütüphane-kafenin kütüphane kısmı hizmet vermeye başladı.

Bayramiç Kaymakamı Alper Taş, İda’nın Genç Kadınları Üretiyor Projesi kapsamında oluşturulan ve kütüphane kısmı vermeye açılan kütüphane-kafeyi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İçerisinde 11 Bin 634 kitabın bulunduğu kütüphane-kafede Bayramiç Turizm Güzergahı oluşturma planı çevresinde ilçenin önemli ziyaret noktaları olarak belirlenen Mehmet Akif Ersoy Evi, Hadimoğlu Konağı, Ayazma Tabiat Parkı’nın tanıtımları yapılırken, Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale şiiri tablosu, Truva Efsanesi’ne ilişkin yağlı boya resimler ve Osman Hamdi Bey, Matrakçı Nasuh gibi meşhur Türk ressam ve minyatürcülerin de tabloları bulunuyor.

Proje ile tarihi konağa taşınan İlçe Halk Kütüphanesi ve bina içerisinde oluşturulacak kafe ortamı ile kitap okuma ortamının cazip hale getirilmesi hedefleniyor. Proje kapsamında oluşturulan meyveli turta ve meyve kurutma üretim tesisinde kadınların görev alması ile kadın istihdamının desteklenmesi amaçlanıyor.

Bayramiç Turizmini Geliştirme Planı çerçevesinde geliştirilen proje ile ilçeyi ziyaret edecek turistlerin sayısının artırılarak ilçe esnafının ve vatandaşların gelirlerinin arttırılması hedefleniyor.

Haber Merkezi


Bu haber 05/08/2023, Saturday günü yayınlandı, 1136 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com