“Turistler burunlarını kapayarak geçiyor”

2 months önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Hizmet Binası karşısında bulunan metruk binanın içi çöp yığınları ile dolu. Aynı mahallede bulunan esnaf Ahmet Kuyucu, binadan gelen kokudan rahatsız olduklarını söyledi. Çanakkale’nin tarihine şahitlik eden binaların, gelinen süreçte çöplük haline dönüşmesi vatandaşı bir anlamda kahretti.

Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ek Hizmet Binası karşısında bulunan metruk binadan gelen kokular çevrede bulunan vatandaşları oldukça rahatsız ediyor. Çevrede bulunan esnaf bu durumdan şikayetçi. Çanakkale’ye gezmek için gelen turistlerin de bu durumdan rahatsız olduğunu belirten Ahmet Kuyucu, çöp sorununa çözüm bulunmasını istediğini söyledi.

Ahmet Kuyucu; “Geçen hafta belediye ekipleri çöpün kenarında bulunan molozları almaya geldiler. Belediye ekiplerine metruk binanın içindeki çöpleri söyledim fakat geri dönüş yapan olmadı. Binanın içerisinde demir çerçeve vardı, demir çerçeve alındıktan sonra binanın içine çöp atılmaya başlandı.

“Zabıta ekipleri çalışmıyor”

Bina satıldı fakat kim aldı bilmiyoruz. Belediye ekiplerinin gelip bu konuya el atmasını istiyoruz. Zabıta ekiplerinin çalışmadığını düşünüyorum.

“Burası kadar pis bir yer hayatımda görmedim”

Mahalle esnafı bu metruk binaya çöp atmıyor fakat arka mahalleden gelen esnaflar çöplerini buraya getirip atıyorlar. Binanın arkaya uzanan cephesinde de durum aynı. İnsanlar umursamazca eline geçen çöplerini bu binanın içine atıyorlar. Binanın önünde çöp konteyneri olmasına rağmen insanlar, binanın içine çöp atmayı tercih ediyorlar. Ben 19722’den beri bu mahalledeyim, burası kadar pis bir yer hayatımda görmedim.

“Turistlerin Çanakkale’yi bu şekilde tanımaları üzücü”

Yaklaşık üç aydır bu sorun devam ediyor. Atılan çöplerden dolayı etraf çok kötü kokmaya başladı, bu mahalleden geçen turistler burunlarını kapayarak geçiyorlar. Turistlerin Çanakkale’yi bu şekilde tanımaları gerçekten üzücü.”

Tunahan Ünsal


Bu haber 04/08/2023, Friday günü yayınlandı, 2551 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com