ÇOMÜ Artık Sahaya İniyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Ezine Meslek Yüksekokulu’ndaki görevinden ÇOMÜ Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu, almış olduğu kararları uygulamaya başlıyor. Çanakkale ile arasında set olan ÇOMÜ’de setler ortadan kaldırılacak olurken, ÇOMÜ artık resmen sahaya iniyor. İskele bölgesinde bulunan ÇOMÜ Sürekli Eğitim Merkezi artık ÇOMÜ’nün Şehir Ofisi olacak. Böylelikle ÇOMÜ ile Çanakkale arasındaki köprü sağlamlaştırılacak.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde değişim rüzgarı esmeye başlıyor. Şehir ile katılımcı bir şekilde hareket etmeye başlayacak olan ÇOMÜ’de alınan kararlar uygulamaya konuyor. Şehir ile bütünleşik ve şehirden kopmadan yönetimin altı özellikle çizilirken, İskele bölgesinde bulunan bina ise işlevselleştirilecek.

Saat Kulesi’nin yanı başında bulunan bina şimdilerde ÇOMÜ Sürekli Eğitim Merkezi olarak kullanılıyordu. Sürekli Eğitim Merkezi’nde ise birbirinden farklı kurslar düzenleniyordu. ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu’nun aldığı kararla artık o bina ÇOMÜ’nün Şehir Ofisi olarak kullanılacak. Böylelikle ÇOMÜ ile Çanakkale arasındaki köprü de sağlamlaştırılmış olacak.

ÇOMÜ’nün bu sene gerçekleşecek olan tanıtım ve tercih günleri ise Şehir Ofisi’nde yapılacak. 31 Temmuz ile 4 Ağustos arasında ÇOMÜ bir anlamda kendisini öğrencilere, velilere ve Çanakkalelilere yeniden tanıtacak.

Prof. Dr. Cüneyt Erenoğlu ile değişim ve dönüşümün de bir anlamda startı verilmiş oldu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 26/07/2023, Wednesday günü yayınlandı, 4059 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com