Kendimden Özür Dilerim

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kendini anlama yolu yolcuları teslimiyete doğru bir yol yürürler. Gerçek huzuru yakalayabilmenin tek yolu buna arayışta olmaktır.  Teslimiyetteyim en çok söylediğimiz. Peki, gerçekten orada mıyız? Gelene olduğu gibi kabul vermek kolay olan. Yaratanın istediği bir boyun eğiş değildir. O, verdiğin kararlardan aldığın derslere deneyim gözüyle bakabiliyor musun diye bakar.

Hayatımıza katkı olmuş herkesi anlamak için gayret gösteririz. Bu bizim yolumuzun kolaylıkla açılmasını sağlar. Kendinle yüzleşmekse daha derin anlamlar taşıyor. Birileri bizim için karar verdi bende onu yaşıyorum demek, kaderimde var ne yapayım demek çok kolay. Sonrasını da yaratana bırak gitsin. Neden insan olarak yaratıldın peki. Bir iraden olmalı. Tercih ettiklerimiz, derin kararlarımız çok önemli ve bizi oradan oraya savurabilir. Bir yaprak mı olmak isteriz rüzgârda savrulan yoksa o rüzgârda ahenkle dans etmek mi? Karar bizim. Bence tüm sistemin hâkimi olan da her şeyi ona bırakmamızı istiyor olamaz.

Teslimiyeti ararken iradede kararlar verebilmek içinse kızgınlıkları ve intikam fikirlerini bir kenara bırakıp, pişmanlıklarımızla yüzleşip yeni yollara doğru bakmamız gerekir. Geçmişe bakınca ne kadar çok var değil mi?

En doğru zamanda bir karar verin. Özür dileyin önce kendinizden. Verdiğiniz kararlarla en çok da onu incittiniz. Neden en doğru zaman diyorum biliyor musunuz? Çünkü bu özür sadece bir kere en doğru zamanda edildiğinde işe yararda ondan. Bir daha kendinize bunu yapmayacağınıza karar verdiğinizde teslimiyet başlayacak demektir.

Sevgiyle…

 

 


Bu haber 25/01/2023, Çarşamba günü yayınlandı, 1260 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com