Uluslararası yarışma için başvurular başladı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi Seramik Müzesi tarafından Akdeniz kültürünün ortak mirasları tarih, mitoloji ve efsanelerin seramik sanatı ile buluşacağı ‘Aeneas’ın Anahtarı Uluslararası Seramik Tasarım ve Uygulama Yarışması’ düzenleniyor.

İnsanlık tarihinin en önemli değerlerinden Troia Antik Kenti’nin, Çanakkale kent kimliğinin belirleyici özelliği olan seramik sanatıyla uluslararası kültürel ve sanatsal bir etkileşim alanı yaratması amaçlanan yarışmada seramik sanatı, tarih ve mitoloji üzerinden ele alınıyor.

Bin yıllardır seramik sanatı ile beslenen Akdeniz coğrafyasında kültürel bir değer olan seramikçiliği korumak ve sürekliliğini devam ettirebilmek için gerçekleştirilen seramik tasarım yarışmasında, katılımcılardan seri üretime uygun ve anı değeri yüksek bir ürün ortaya koyması bekleniyor.

Yolculuğuna elinde bir zeytin fidanıyla başlayan Troia’nın kahramanı “Aeneas’ın. Anahtarı” kültürlerarası diyaloğun anahtarı olacak…

Birincilik Ödülü: 40.000,00 Türk Lirası, İkincilik Ödülü: 20.000,00 Türk Lirası, Üçüncülük Ödülü: 10.000,00 Türk Lirası ve Çanakkale Belediyesi Özel Ödülü: 8.000,00 Türk Lirası olan yarışmanın ödül töreni 09 Ağustos 2023 tarihinde 60.Uluslararası Troia Festivali kapsamında gerçekleştirilecek.

Haber Merkezi


Bu haber 24/01/2023, Salı günü yayınlandı, 345 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com