TKP seçim startını veriyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Türkiye Komünist Partisi, Pazar günü Çanakkale’de seçim startını verecek. Çanakkale seçim toplantısı, Pazar günü gerçekleşecek olurken, TKP Çanakkale Milletvekili Adaylarını da kamuoyuna açıklayacak.

TKP tarafından seçim çalışmalarına resmen başlanıyor. Türkiye Komünist Partisi, Pazar günü 29 Ocak’ta, saat 15.00’te, Ercan Adsız Salonu’nda, seçim toplantısı düzenleyecek.

Düzenlenecek olan toplantıya TKP Merkez Komite Üyesi Anıl Çınar da katılacak. Ayrıca, müzik grubu Manifesto’da toplantıya katılacaklar arasında olacak.

TKP tarafından yapılan bilgilendirmede, “1923’te bağımlılık zincirlerini kırdık, saltanatı ve halifeliği kaldırdık. Bugün ülkemizi eşitlik temelinde ayağa kaldırırken, yüz yıl öncesinin kahramanlarını hatırlayacak, onların cesaretinden güç alacağız. Ülkeyi ele geçiren arsız patronların uluslararası şirketlerin, yobazların saltanatını yıkacağız.

Laik, bağımsız, çağdaş, özgürlükçü, devletçi, sanayileşmiş, sömürü ve eşitsizliğe son vermiş bir Türkiye inşa edeceğiz.

Ahlak adına bize dayatılan bu ahlaksızlığa meydan okuyoruz; insanın insanı sömürdüğü bu ahlaksız düzeni yıkacağız” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/01/2023, Salı günü yayınlandı, 360 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com