Göz Kliniğinde Son Teknoloji

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Göz Hastalıkları Kliniği’nde kullanılmak üzere son teknoloji argon lazer fotokoagülasyon cihazı hastane bünyesine kazandırıldı.

Göz dışında gözün dokularını fotokoagüle ederek (yakarak) tedavi etmeye yarayan bir cihaz olan Argon lazer pek çok göz hastalığının tedavisinde güvenle kullanılabiliyor.

Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Barış Ocak cihazın kullanımı ile yaptığı açıklamada“ Hastanemiz bünyesine kazandırılan son teknoloji argon lazer sayesinde daha emniyetli ve daha kısa süreli lazer tedavisi uygulayabiliyoruz. Multispot teknolojisine sahip bu cihaz sayesinde bir seferde birçok alana atış yapabiliyor, dedektörü sayesinde damar üzerine yapılabilecek yanlış atışlar önleniyor.

İçe kirpik büyümesi, göz kapağı siğilleri, kirpik kistleri, şeker hastalığı kanamaları, retina ödemleri, retina yırtıkları gibi hastalıkların tedavisi daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Göz Kliniğimizde Uzman kadromuzla kolaylıkla bu tedaviler gerçekleştirilmektedir. Cihazın hastanemize kazandırılmasında emeği geçen Sağlık Müdürlüğümüze ve hastane yönetimimize teşekkür ediyorum”dedi.

Haber Merkezi


Bu haber 02/12/2022, Cuma günü yayınlandı, 744 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com