Üretici saflarında herkes yer almalı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Üreticiler ağır girdi maliyetlerinden dert yanarken vatandaşlar ürünlere ulaşamamaktan dert yanıyor. Burada olan aslında hem üretici hem tüketiciye oluyor. Sorunlar belli herkes tarıma yatırım yapılması gerektiğini belirtiyor. Etrafımızda yükselen bu koca koca binalar bizleri korkutuyor.

Ekmek fiyatlarına gelen zam devam ederken, un fiyatlarının bazı çalışmalar ile bir nebze olsun duraksadığını duymuştuk. Tarımda ve üreticilerin yanında olabilmek için gerekli para ayırılarak bir an evvel gerekli adımlar atılmalı.

Köylerden kentlere olan göç aslında bizlerin geleceğini tehdit ediyor. Köylerde ve ovalarda insan kalmazsa ürünler her geçen daha fazla zamlanıyor ve zamlanmaya da devam ediyor. Talep arttığı sürece bu sistem içerisinde, üretim azsa ürünler zamlanıyor.

Çözüm yolları üreticiyi desteklemekten geçiyor. Çözüm yolları üretenin yanında ve sahada yer almaktan geçiyor. Sürekli olarak üretenlerin yanında olanlar, sahada olarak çözümleri görmeli. Bu sorunlar için oluşturulacak ekipler sorunları tespit ederken, diğer yandan başka bir ekip iyileştirme çalışmaları yapabilir.

Partiler artık seçime yaklaşırken vatandaşların cebine dokunan bu çalışmalarıyla bence ön plana çıkmalı. Ekonomik anlamda atılacak çözüm noktaları her partiye, hem vatandaşlara yarar sağlayacaktır.

Koca koca yükselen binalar yerine tarıma, üretime yatırım yapılmalı. Bu anlamda yapılacak her adım hem bugünlere hem yarınlara umut olacaktır.

 

 


Bu haber 30/11/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 157 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com