Cumhurbaşkanlığı adayı konusu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Son günlerde sürekli olarak gündemde yer alan konu, akıllarda soru işareti yaratıyor. CHP’lilere göre aday kesinlikle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Geçtiğimiz günlerde ünlü gazeteci Fatih Portakal, Kemal Kılıçdaroğlu net aday açıklamasında bulundu.

Duayen gazeteci Uğur Dündar sosyal medyadan Kemal Kılıçdaroğlu’na “Yurtseverliğini,iyi insanlığını, Cumhuriyet ve demokrasiye yürekten bağlılığını yakınen bilen bir gazeteci olarak Sn.Kemal Kılıçdaroğlu’nun tekrarı olmayacak bu seçimde; ‘Altılı Masa’ya, kazanacak bir adayı önereceğine inanıyorum” demişti.

Paylaşımının sonrasında bu adaylar arasında kendisi de olabilir diyerek, başka bir paylaşımda bulundu.

Kemal Kılıçdaroğlu aday olursa HDP’den oy alması bekleniyor. Medya tarafından sürekli olarak eleştirilen Kılıçdaroğlu muhafazakar kesim tarafından, tamamen önyargıyla yaklaşılan bir aday.

Büyüdüğüm gerici ortamdan dolayı bu insanların düşüncelerinin kolay kolayı değişmeyeceğini biliyorum. Tüm geçmişiyle Kemal Kılıçdaroğlu, bence Türkiye siyasetine göre, tertemiz bir siyasetçi. Seçmenden oy alabilir mi? 3 Aralık’tan sonra bunları tartışacağız diye düşünüyorum.

ODATV geçtiğimiz gün yaptığı haberde Canan Kaftancıoğlu ve Ekrem İmamoğlu arasında geçen tartışmayı ve hakaretleri gündeme getirirken, Kaftancıoğlu’nun, İmamoğlu’na hakaret ettiğini iddia etti.

İmamoğlu’nun aday olmak istediği konuşuluyor. Bir defa seçim kazandığı için Kılıçdaroğlu’na göre kazanma ihtimali daha yüksek olan bir aday diyebiliriz. Tecrübeli birinin gelmesi gerektiğini düşünürsek, CHP Genel Başkanı ön plana çıkıyor. Adayın çok yakında açıklanacağı belli. Seçim çanları çalıyor.

 


Bu haber 30/11/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 301 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com