“Her hayvan insanoğluna emanettir”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Katı Atık Birliği toplantısında, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, belediyelere kurumsal işbirliği teklif ettiğini belirtti. Başkan Önder sokak hayvanlarının rehabilite edilmesini ve kısırlaştırılmasını önerdi. 

İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’in kamuoyu bilgilendirmesi;

“’Her hayvan Allah’ın eseridir ve insanoğluna emanettir’

İlimizde başıboş sokak hayvanları bazen şikayetlere neden olmakta, bazen de sokak hayvanlarına yapılan vahşice muamelelerle yüreğimizi acıtmaktadır. .
5199 Sayılı “Hayvanlar Koruma Kanunu” Belediyelere sorumluluklar yüklemektedir.
İl Genel Meclis Başkanı olarak bugün ki ÇAKAB(Çanakkale Katı Atık Birliği) toplantısında
Çanakkale Belediyesi
Kepez Belediyesi
Çardak Belediyesi
Lapseki Belediyesi
Umurbey Belediyesi olmak üzere beş belediyemize tüzüklerinde değişiklik yaparak, bütçelerinden ayıracakları paylarla sokak hayvanları için barınak, bakım evi, hayvan hastanesi ve rehabilitasyon merkezini de kapsayacak şekilde kompleks tesisler kurabilmek ve bu tesislerde veteriner, bakıcı, yardımcı personel bulundurmak ve gönüllü kuruluşlarla işbirliği yaparak hareket etmelerini, sokak hayvanlarının çözümününde öldürerek, zehirliyerek yada köylere, ilçelere atılarak değilde Kısırlaştırma ve küpe işlemi yaparak hayvanların ıslah edilmesi önerisinde bulundum.. Çanakkale İl Özel İdaresi olarak Katı Atık Birliği üyesi beş belediyemize payımıza düşen maddi katkıyı sağlamak üzere, İl Genel Meclisimizin oy çokluğu ile aldığı kararı toplantıda ilettim.. Belediye Meclis üyelerinin ve Belediye başkanlarının konuşmalarından anladığım, yasal yükümlülüklerinden kaçarak topu taça attıklarına üzülerek şahit oldum..
Dileğim odur ki tüzük değişikliği yaparak önergeme sahip çıkarlar..
Yıllar önce seçim meydanlarında “CAN DOSTLARI YAŞAM MERKEZİ VE CAN DOSTLARI MODERN HAYVAN HASTANESİ” yapma sözü verip, seçim kitapçıklarına dahi yazarak sadece seçimi kazanma yatırımı olarak kullandıkları sokak hayvanlarını hatırlayarak ve yıllar önce halkı aldatmadıklarını dilerim ispat ederler..
Bu sefer gerçekten samimi davranarak sessiz canlara sahip çıkmalarını talep ediyoruz, göreve davet ediyoruz.
Biz İl Özel İdaresi olarak payımıza düşen katkıyı vermeye hazırız..
Çanakkale halkının ilgisine ve bilgisini..
Saygılarımla.”

Haber Merkezi


Bu haber 27/11/2022, Pazar günü yayınlandı, 570 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com