Çanakkale sessizliğe bürünüyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kentte bir sorun olduğu zaman genel olarak o sorun yokmuş gibi davranılıyor. Öğrenciler eylem yapıyor dertlerini anlatıyor, açıklama yapma gereği duyan yok. Çağrılardan sonra bazı yurtlara müfettiş geldiğinin bilgisi yine öğrencilerden aldık, umarız bu sesler gerekli yerlere ulaşmıştır.

Kentte ulaşım sorunu olduğu söyleniliyor. Birileri sürekli aynı cevabı veriyor. Kentte görme engelliler gazeteciler aracılığı ile yaşayamadığını belirtiyor. Ne sesleri duyuluyor, ne cevap veriliyor. Söylediklerine göre yetkililerden randevu almak için haftalarca uğraşmışlar ve verilen sözler tutulmamış.

Kentte pazarcılar Pazar alanının değişmesi gerektiğini söylüyor,  iktidarı muhalefeti pazarcılara selam verip, pazardan ayrılıyor. Ekonomik olarak dünya ve biz zor günlerden geçiyoruz. Benim anlamadığım nokta hiçbir problemin çözümü yok mu?

Sadece Çanakkale Belediyesi değil memlekette aynı sorunlar yaşanıyor. Halk yetkililere ulaşamıyor. Cumhuriyet yönetimi veya başka yönetimler, yönetim biçimlerinde önemli olan halkın yetkililere ulaşmasıdır. Yöneticiler bizler sayesinde o koltuklarda oturduklarını bu halkın vergilerinden harcadıklarını unutmasınlar.

Çanakkale’de ve ülkemizde yapılan çalışmalara, hizmetlere şaşırmaktan vazgeçelim. Hizmet zaten yapılması gerekendir. Doğalgaz boru hattını, asfalt yolları hizmet diye anlatmanın mantığı yok.

Bir zamanlar kömür ve makarnaya oy veriyor diye muhalefet sürekli halkı eleştiriyordu. O dönemler alt sınıfın ihtiyacı belki de kömür ve makarnaydı. Halkın gerçek gündemine, kentlerin gerçek sorunlarına odaklanmanın, koltuk sevdasını bırakmanın vakti geldi de geçiyor!

 


Bu haber 26/11/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 395 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com