Öğretmenler Günü Törenle Kutlandı

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

24 Kasım Öğretmenler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen tören ile Çanakkale’de kutlandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü, düzenlenen Atatürk Anıtı’na çelenk bırakma töreniyle başladı. Cumhuriyet Meydanı’nda saat 08.45’te gerçekleşen tören; çelenk bırakılmasının akabinde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.

Törene; Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, daire amirleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Törene öğrenciler ellerinde bayraklar ile katılım sağladı.

Çanakkale İl Millî Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajı yayımladı. Mesajda, “Değerli Meslektaşlarım, 24 Kasım 1928, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmeni unvanını aldığı gündür. Bugün öğretmenlik mesleğinin önemini bir kez daha hatırlamanın günüdür. Bir milletin çağdaş uygarlıklar düzeyine erişebilmesi ancak eğitim ve öğretimle mümkündür. Milletleri çağdaş uygarlıklar düzeyine eriştirecek olanlar ise ömrünü insan yetiştirmeye, öğretmeye adayan öğretmenlerdir. Sizler; ülkenin yarınlarına adanmışlığın, sevginin, fedakârlığın ve hoşgörünün en güzel örneği olarak istikbalimizin teminatı gençlerimizi hayata hazırlamak ve onların başarılarında rol oynamak gibi büyük ve önemli bir sorumluluğu taşımaktasınız. Bu sorumluluk bilinci ile yetiştirdiğiniz her birey yarınların mimarı olacaktır. Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; sizlerin şahsında tüm meslektaşlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz” ifadelerine yer verdi.

Cihan Peker


Bu haber 24/11/2022, Perşembe günü yayınlandı, 317 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com