Öğretmenler günlerini kutladı

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’de tören ve etkinlikler ile kutlandı. Etkinliklere öğretmenler yoğun katılım gösterdi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından İÇDAŞ Kongre merkezinde etkinliklerle kutlandı. Etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başladı.

Öğretmenler günü programında ebru sergisi gezildi. İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz öğretmenler gününü kutladı ve anlamlı bir konuşma gerçekleştirdi.

İÇDAŞ Kongre merkezinde düzenlenen öğretmenler günü programında ebru sergisi gezildi. Gerçekleşen etkinlikte şiirler okundu. Öğrenciler güne renk kattı. Aday öğretmenler yemin ettiler. Müzik dinletisi etkinliğe renk kattı. Geleneksel kıyafetler eşliğinde oynanan zeybek alkışlandı.

Gerçekleşen etkinliğe Vali İlhami Aktaş, Belediye Başkanvekili İrfan Mutluay, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Çanakkale Baro Başkanı AV. Hande Keskin, İl müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler katılım gösterdi. Etkinlik yapılan gösteriler şiirler ile sona erdi.

 

Cihan Peker


Bu haber 24/11/2022, Perşembe günü yayınlandı, 496 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com