Öğrenciler,” Çorbadan memnunuz, diğer adımlar atılmalı”

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi tarafından ÇOMÜ Terzioğlu yerleşkesinde çorba ikramları başladı. Bu sabah öğrenciler için çorba hizmetinin ilk günüydü. 2014 yılından bu yana sürdürülen çorba ikramları, öğrenciler tarafından sabahın ilk saatlerinde ilk durak oldu. Öğrenciler sıcak çorbaları beğendiklerini söyledi. Sıcak çorban hizmetinden dolayı belediyeye teşekkür ettiler. Farklı konularda da eleştirilerde bulundular.

Çorba ikramı Pazartesi ve Salı günleri Anafartalar Kampüsünde, Perşembe ve Cuma günleri ise Terzioğlu Kampüsünde gerçekleşecek. İkramlar 08.30-10.30 saatleri arasında gerçekleşecek olurken, dönem sonuna kadar devam edecek.

Öğrenciler çorban ikramından memnun olduğunu dile getirdi. Sıcak çorba hizmetini överken kentin diğer sorunlarıyla alakalı eleştirilerde bulundular.

“Aç karnına gelmiştik bizim için iyi oldu”

Burak Arda Bulmuş,”Çorba gayet lezzetli diyebilirim. Aç karnına gelmiştik bizim için iyi oldu. Bence bütün öğrenciler içmeli. Çanakkale Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz. Güzel bir uygulama umarız dahası gelir. ÖSEM’den sonra iyi oldu.

“ÇABİS dediğimiz bisiklet olayı güzel ama biz kiralayamadık”

Kentte otobüs seferleri öğrenciler için bence yetersiz kalıyor. ÇABİS dediğimiz bisiklet olayı güzel ama biz kiralayamadık. Çok uzun süredir kiralamak için uğraşıyoruz. Bir türlü kiralayamadık. Destek hattını aradık ve cevap vermediler. Geç saatte aramış olabiliriz ama bunun da düzelmesi lazım” dedi.

“Geldiğimiz otobüs bazen duraktan bizi alamıyor”

Bülent Olcan Tutal, Çorba uygulaması çok güzel bir uygulama, sabah sabah sıcak çorba iyi geldi. Öğrenci yoğunluğuna göre bizler için otobüs seferleri yetersiz kalıyor. Geldiğimiz otobüs bazen duraktan bizi alamıyor. Mecburen devletin otobüs sayılarını arttırması lazım. Artık bir şekilde çözüm bulunmalı. Çorba uygulamasından memnunuz. Öğrenci şehri olmak için diğer adımlar da atılmalı. Ulaşım sorunu çözülmeli, otobüs seferleri ÇOMÜ öğrencileri için yeterli değil” dedi.

Cihan Peker


Bu haber 24/11/2022, Perşembe günü yayınlandı, 265 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com