“Kamu müteahhitleri zor durumda”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

ÇTSO Kasım ayı olağan meclis toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıda söz alan ÇTSO Meclis Üyesi Ersin Vural, “Kamu müteahhitleri zor durumda” dedi ve bilgilendirmede bulundu. Çanakkale’de kamu inşaat faaliyetlerinde sorunlar yaşanırken, yıkılan okulların yerlerine ise henüz yenileri yapılmadı.

Kamuda inşaat faaliyetlerinde uzun süredir, artan maliyetler göz önüne alındığında, projelerin ya yarıda kaldığı ya da hiç başlamadığı görülüyor. Çanakkale’de ve Biga’da ise yıkılan okulların yerlerine ise yenileri henüz yükselmedi. Geçtiğimiz gün ÇTSO Meclisi’nde ise kamu müteahhitlerinin zor durumda oldukları belirtildi.

ÇTSO Meclis Üyesi Ersin Vural; “Kamu müteahhitleri çok zor durumda. Verilen %10’luk artış daha karar aşamasında eridi. Kamu müteahhitleri aldıkları işleri tamamlayamadıkları gibi bir de teminat mektuplarının bozdurulması karşısında büyük sorunlarla karşı karşıya kalıyor. İhalenin alındığı tarihteki enflasyon oranı ile iş bitimi arasında ki enflasyon oranları arasında uçurum var. Bunu yeniden gündeme getirerek bir nebze de olsa çare bulunmasını istiyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 24/11/2022, Perşembe günü yayınlandı, 428 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com