İlk kez Ortaokulda gerçekleşti

1 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

2022 yılına ait Meslek Tanıtım Günü etkinlikleri devam ediyor. Bu yıl içinde ilk kez ortaokullarda düzenlenen etkinlikte güzel anılar paylaşıldı.

Çanakkale Şehit Ömer Halisdemir İmam-Hatip Ortaokulunda düzenlenen etkinlikte öğrenci-meslektaş buluşması gerçekleşti. Bu etkinlik Çanakkale ilinde bu yıl içinde ilk kez organize edildi. Öğrencilerin talepleri doğrultusunda farklı meslek mensupları katılım sağladılar. Misafirler arasında Tercüman Gülbahar Altınöz, Psikolog Canan Gürbüz, Avukat Şeyda Akpınar ve MESEM Müdürü Mehmet Gençay yer aldı.

Gülbbahar Altınöz; Arapçayı 2,5 aylık bir kursun ardından Kuveyt’te o dile maruz kalarak öğrendiğini ve kendini farklı bir dilde ifade etmenin çok güzel bir duygu olduğunu belirtti.

Canan Gürbüz; Göç İdaresinde psikolog olarak çalıştığını ve şu ana kadar elliden fazla milletle görüşme sağladığını söyledi.

Şeyda Akpınar; BM’ye bağlı olarak bir dernekte avukat olarak görev yaptığını dile getirdi. Rehber öğretmeninin etkisiyle hukuk alanına yönelen Şeyda Akpınar, avukatlık mesleğinin gerekliliklerinden ve deneyimlerinden bahsederek konuşmasını sürdürdü.

Mehmet Gençay; teknik lisede öğreniminin devamında Gazi Üniversitesini kazandığını ve bu süreçte aktif olarak da birçok işletmede görev aldığını dile getirdi. Şu an İse Mehmet Pehlivan Mesleki Eğitim Merkezinde müdürlük yaptığını belirten Gençay, görevli olduğu kurumundan da bahsetti.

Haber Merkezi


Bu haber 24/11/2022, Perşembe günü yayınlandı, 1087 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com