Her Gördüğünüz Sakallıyı Dedeniz Sanmayın

1 hafta önce Cihan Peker Yazarlar
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Günler bazen başladığı gibi bitmiyor. Kimi zaman stresli yorgun, genel olarak kaygılı günler yaşıyoruz. Yaşıyoruz dediğim arkadaşlar, memleketten bir haber olanlar değil. Sokakta soğukta yaşayan birini gördüğü zaman, sokağın sonuna kadar kafası önde yürüyenler, vicdanıyla baş edemeyenler “bir şey yapmalı” diyenlerdir.

Ben denizin kenarında her yürüdüğümde farklı düşünüyorum. Deniz kenarına her oturduğumda farklı bir şey görüyorum. Ben denize her baktığımda “Deniz’i” görüyorum.

Bir zamanlar farklı şehirlerden sürekli olarak taciz ve tecavüz haberleri geliyordu. Sürekli olarak tepkimizi dile getirdik. Birilerine güvenerek çocuklarını oralara gönderenler bir an önce bu durumdan vazgeçilmeli. Doğru yatırımlar ile çocuklar tarikatların kucağına düşmemeli. Hayatı kararan her çocuğun aslında aydınlık bir geleceğe ve gençliğe ihtiyacı var.

Tek sorun elbette ekonomik değil ama en önemli sorun ekonomidir. Onun dışında baskıcı bir ortam ve sürekli olarak insanların üzerinde bir gerginlik var. Daha farklı yürümenin, daha farklı düşünmenin bir bedeli var. Birileri artık bazı fikirlerinden vazgeçmeli.

Bir an önce şu sistemin bize dayattığı saçma sapan, samimiyetsiz durumlardan bence uzaklaşmalıyız. Kültür de kültür diye tutturmayacağım ama kapitalist sistemin tüketim kültürü tepkimizi bile tüketmemize neden oluyor. Yaşanan her şey hemen unutulmamalı.

Hayat at gözlüğüyle bakacak kadar kısa değil, keşke her gördüğünüz sakallıyı dedeniz sanmasanız.


Bu haber 24/11/2022, Perşembe günü yayınlandı, 307 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com