Yetkililer ilgisiz

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyespor voleybol takımı dün Muratpaşa Belediyespor ile karşılaştı. Anafartalar spor salonunda yapılan karşılaşmayı ev sahibi ekip olan Çanakkale Belediyespor 3-0 kaybetti. Karşılaşma boyunca 20’li sayıyı üç sette de göremedik.

Bunlar işin skor tarafı. Spor sayfasında setlerin sonucunu ve aldığımız skoru görebilir, okuyabilirsiniz. Benim üstünde durmak istediğim konu ve olaylar farklı. Sezon başından bu yana neredeyse hiç bir maçı yönetim tam kadro izlemedi. Mazeretleri olabilir. Bunu anlarım ama en azından bir maçta bari tribünlerdeki yerinizi alında oyuncular, sporcular arkalarında birilerinin olduğunu hissetsinler.

Evet bu işler artık parayla yapılıyor. Takım parayla kuruluyor. Bunu söyleyebilirsiniz. Çok da haklı olursunuz. Yönetim kurulu parayı sadece belediyeden bekliyorsa, bir müdürlük kurar, takımı da yönettirir. Sizler yönetici olarak niye seçildiniz?  Sayın Başkan Levent ÇETİN, Genel Kurulda takımı anlatırken, “Bizim kulüp Vakıfbank’tan daha iyi” yanıtını vermiştiniz. Sanırım siz (Allah daha çok versin) kendi hesabınızla Vakıfbank kulübünün hesabını karşılaştırmış olabilir misiniz?

Para bulmak, kaynak yaratmak başkanın ve yönetim kurulu üyelerinin işidir. Şunu da çok iyi biliyorum. Geçmiş dönemden milyonlarca borç kaldı. O zamanda bu eleştirileri malum kurum ve alanlarda yapıyordum. O dönem tek başına kulübü yönetmeye kalkan Sayın Güneşhan, şimdi Milletvekili seçilip, memleketi yönetmeye kalkacak. Geçmişten bu yana yetkisi olanlar etkileri kadar hesabını versin. Hesap sorulmasın, bu konular gündeme getirilmesin diye, Genel Kurul yangından mal kaçırılır gibi oldu bittiye getirilmemiş miydi?

Kulüpler, ne başkanla, ne teknik direktörle ve nede taraftarlarla yönetilir. Hele çalışanlarla hiç yönetilmez. Kulüpler, yönetim kurulu üyeleriyle yönetilir. Son üç haftadır, maçları izliyorum. Geçmişte milyonlar harcanan, büyük emekler verilen altyapı mazi olmuş. Sahada oynadığın maçlarda altyapı çocukları sahaya girip top toplamazlarsa, o havayı teneffüs etmezlerse, nasıl sporu sevip kulübe ait olduklarını hissederler? Geçen hafta sağ olsun Kepez Belediyespor’un alt yapısının oyuncuları sahadaydı. Bu hafta salonda bulunan iki çocuk topları toplayıp ablalarına hizmet vermeye çalıştı.

Eyy Teknik direktör Vedat Mekik, rakip takım stafa 6 kişi ile çakırken, sen niye iki kişi çıkıyorsun? Senin alt yapın nerede? Alt yapı hocalarının sahaya girmesi mi yasak? Oyuncular öyle bir baskı altında oyun oynuyorlar ki, her kazandıkları sayıdan sonra birbirlerine gideceklerine Vedat hocaya gidip çak yapıyorlar. Bu takım olamamamız. Bu hoca her şeyi belirliyor. Hatta oyuncular hocayı yönetimin bile üstünde gördüklerinin işaretidir.

İşin kısacası yetkililer ilgisiz, ilgililer etkisiz. Yönetim Kurulu üyelerine göre değil belki ama Başkan Levent Çetin’e göre de biz bilgisiziz!


Bu haber 23/11/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 2185 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com