“Sahaya inmek için 21 kişilik ekip kurduk”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Patican Haklarını Koruma Derneği (PaticanDer), İskele Meydanı’nda broşür dağıtımı gerçekleştirdi. Etkinlik, 4 Ekim Hayvanları Koruma Gününde gerçekleştirildi. Orada bulunan vatandaşlara, trafik kazası mağduru yaralı hayvanı sigorta şirketlerinin tüm masraflarını karşılamakla yükümlü olduğu hatırlatıldı. Vatandaşlar bu konuda bilgilendirildi.

Broşür ’de, Sigorta şirketlerinin, trafik kazası mağduru sahipsiz canların tedavi masraflarını karşılamakla yükümlü olduğunu biliyor musunuz? Sorusu yer aldı. Dernek Başkanı Gül Çetin,” Çanakkale halkına, burada yaşayan hayvanların bu şehrin kahramanları olduğunu, afet zamanlarımızda onlara ihtiyaç duyduğumuzu, bizler gibi duygu sahibi olduklarını anlatmak istiyoruz” dedi.

Sahaya inmek için 21 kişilik bir ekip kurduk”

Açıklamalarına devam eden Gül Çetin,” Derneğimiz üç yıl önce kuruldu. Dördüncü yılımıza girdik ve kuruluş amacımız toplumda ve okullarda farkındalık çalışması yapmaktı. Kurulduğumuzdan üç ay sonra pandemi ilan edilince sahaya inmek zorunda kaldık. Sahaya inmek için 21 kişilik bir ekip kurduk. O dönemde kafeler ve bazı yerler kapalıydı.

Bizler gibi duygu sahibi olduklarını anlatmak istiyoruz”

Şimdilerde oluşan bu esneklik ile beraber bugüne kadar yapamadığımız 4 Ekim kutlamasını yapıyoruz. Açık havada ve kontrollü olması sebebiyle bu sene bugünü kutlamak istedik. Çanakkale halkına, burada yaşayan hayvanların bu şehrin kahramanları olduğunu, afet zamanlarımızda onlara ihtiyaç duyduğumuzu, bizler gibi duygu sahibi olduklarını anlatmak istiyoruz. Öfkelendiklerini, üzüldüklerini, terk edildiklerini, özlediklerini ve vefalı olduklarını unutuyoruz, bunu mutlaka hatırlamalıyız” ifadelerine yer verdi.

Cihan Peker


Bu haber 04/10/2022, Salı günü yayınlandı, 560 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com