Denetimler arttırıldı

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan bilgilendirmede, kazalara sebep olabilecek hata ve ihlaller üzerine denetimlerin arttırıldığı belirtildi.

İl Emniyet Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüz ekipleri, kent genelinde kırmızı ışık ve hız ihlali başta olmak üzere trafikte can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla trafik kazalarına sebep olabilecek hata ve ihlaller üzerine denetimlerini artırdı. Bu kapsamda ekiplerimiz denetimlerden birisini de Bursa – Çanakkale karayolunda “drone” ile gerçekleştirildi. Umurbey kavşağında görevlilerce havalandırılan drone, kırmızı ışık ihlali yapan araçları kaydederek uygulama noktasında bekleyen ekiplerimize bildirildi.

Kontrol noktasında durdurulan ve ihlal yapan araç sürücülerine 427 TL ceza uygulanarak sürücü belgesine de 20 ceza puanı işlendi. Ekiplerimizce kırmızı ışık ihlali yanında sürücü ve yolculara emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda bilgilendirme yapıldı. Vatandaşlarımızın seyahatlerini güven içerisinde sağlamak için mevcut bütün teknolojik imkânlar kullanılarak denetimlerimiz devam edecektir” ifadeleri yer aldı.

Haber Merkezi


Bu haber 04/10/2022, Salı günü yayınlandı, 1075 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com