Aday iki sporcu Çanakkale’den

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Avrupa Taekwondo Federasyonunun 2022 faaliyet programında yer alan 25-28 Kasım tarihlerinde Malta’da Avrupa Yıldızlar Taekwondo şampiyonası yapılacak. Yapılacak olan müsabakaya Türkiye’den katılacak sporcuların seçilmesi için 07-09 Ekim tarihlerinde Konya’da Milli takım seçmesi yapılacak. Bu seçmeye katılma hakkı kazanan ve Avrupa Şampiyonasına aday 2 sporcu da Çanakkale’den.

Ülkemizi temsilen Malta’daki Yıldızlar Avrupa şampiyonasına gidecek sporculardan Hafsa Bayram Milli takım seçmesinde 59 kg’da, Zeynep Baytok’da 44 kg’da yarışacak. Yapılan müsabakada şampiyon olmaları durumunda Çanakkaleli sporcular Malta’da ülkemizi temsilen Milli takım adına mücadele edecekler.

Çanakkale İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Hasan Altunışık konuyu şöyle özetledi:

“Konya’da yapılacak olan maç sporcularımıza Avrupa kapısının açılmasında önemli bir basamak. Bu müsabakada şampiyon olursalar Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasına milli takım adına katılacaklar. Bu da sporcuların hayatlarında ve geleceklerinde önemli kolaylıklar demek oluyor. Devletimizin milli sporculara imkanları tamamen önlerine serilmiş olacak. Ben iki sporcumuzun da bilgi, beceri ve kabiliyetine güveniyorum. İnşallah önce Konya’dan daha sonra da Malta’dan güzel alacağımız başarılar gazetenizde ilk sayfada haber olacak.”

Haber Merkezi


Bu haber 04/10/2022, Salı günü yayınlandı, 532 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com