İnsanların birbirine tahammülü kalmadı

2 ay önce Cihan Peker
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Sürekli olarak ölüm haberleri gelmeye devam ediyor. Sabah kalkıp doğdu güneşim diye paylaşım yapan çocuk gündem oldu ve milyonlarca izlendi. Bizler her sabah kalktığımızda sosyal medya hesaplarına giriyor ve ölümlerle karşılaşıyoruz.

Sağlık çalışanları, gazeteciler, avukatlar, işçiler baskı altında kalıyor. İnsanlar özellikle bu sistem yüzünden kendini geliştirmeye ve okumaya zaman bulamazken, günümüz şartları insanların birbirine tahammül edememesine sebep oldu.

Etrafta sürekli bir koşuşturma, gülmeyen bir nesil dolaşıyor. Çalışan bir işçiye kolay gelsin veya gördüğü birine güler yüz ile günaydın diyenler her geçen gün azalıyor. Eskiden insanların daha mutlu olduğunu ve bir nebze sorunlarını bir kenara bıraktığını görebiliyorduk. Bugünler ise sürekli olarak yaralanma ve ölüm haberleri gazetelerde, sosyal medyada, internette dolaşıyor.

Toplumun bu anlamda psikolojik destek alması gerektiğini söyleyebilirim. Vatandaşlara ücretsiz olarak verilecek olan psikolojik destek belki ölümlerin ve şiddetin azalmasına bir nebze katkı sağlayacaktır.

Kadınların ölüm haberleri, işçilerin ölüm haberleri bizleri üzmeye devam ediyor. Huzurun memlekette tamamen hakim olduğu, insanların birbirine güler yüzle selam verdiği çokta zor olmayan o-eski günlere dönmeliyiz.

Bugünkü şartlarda insanların, hayata olumlu bakmasının zor olduğunu unutmamak gerek. Ekonomik şartlar bu noktada ayrı bir şekilde incelenmeli ve ele alınmalı. Son olarak Ankara’da bir müzisyenin katledildiğini öğrendik. İddiaya göre onu katledenler resmi kurum çalışanlarıydı.

Hayatımızdan gidenler bizler için sadece bir paylaşım konusu olurken birileri annesiz, babasız, kardeşsiz kalıyor. Birileri hayatımızdan giderken, başka birilerinin hayatı neredeyse yok oluyor. Bunların çözümleri bence değişime giden yoldan geçiyor.

Cihan Peker


Bu haber 03/10/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 191 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com