Başhekim Hasan Keser; “Hastalarımız emin ellerdedir”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de sağlık alanında son zamanlarda özellikle Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ön plana çıkıyor. Hastanede gerçekleşen başarılı operasyonlarla hekimler adından söz ettirirken, Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi bölümü gerçekleştirdiği başarılı operasyonlara yenilerini eklemeye devam ediyor. Kalp Damar Cerrahisi alanında gerçekleştirilen başarılı operasyonlar ve işlemler sayesinde hastaların dış merkezlere gitmelerine gerek kalmıyor.

Göğüs ağrısı şikayeti ile acil servise başvuran 57 yaşındaki Şükrü Emir isimli hastaya kalp krizi teşhisi konularak tedavisine başlandı. Kardiyoloji Uzmanları tarafından koroner anjiografi yapılan hastaya koroner arter hastalığı tanısı konduktan sonra operasyon amaçlı Kalp Damar Cerrahisi Yoğun Bakıma yatırıldı.

Operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Buğra Destan konu ile ilgili yaptığı açıklamada ”Hastamızın operasyon hazırlıkları yapılırken hastamızda kalp damarlarındaki tıkanıklığın yanı sıra şah damarlarında darlık ve aort kapak darlığı saptandı. Operasyon hazırlıkları tamamlandıktan sonra 20.09.2022 tarihinde aynı seansta Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Engin Gürcü’nün de katılımıyla Kalp cerrahisi ekibince 3 damar bypass ile aort kapak replasmanı ve sol şah damarı ameliyatı yapıldı.

Ameliyattan sonra yoğun bakım takibi tamamlanan ve servise alınan hastamız kan sulandırıcı ilaç dozu ayarlaması için takip edildi ve 30.09.2022 tarihinde şifa ile taburcu edildi. Her bir ameliyatın ayrı ayrı yüksek riskli olduğu bu hastamızda ameliyatlar aynı seansta başarılı operasyonla tamamlanmıştır” dedi.

Başhekim Op. Dr. Hasan Keser ; “Çanakkale ilimizde Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi olarak erişkin kalp ve damar ameliyatlarının tümü başarı ile uygulanmaktadır. Kardiyoloji ve kalp damar cerrahisinin uyumlu çalışması dolayısıyla hastalarımız hastaneye başvurularının ardından en kısa sürede tedavileri yapılıp sağlığına kavuşmaktadırlar.

Çanakkale halkının artık kalp ameliyatları için başka şehirlere gitmesine gerek yoktur. En iyi şekilde hizmet veren Kalp Damar Cerrahisi ekibi sayesinde hastalarımız emin ellerdedir” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 03/10/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 650 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com