KYK Yurtları Meselesi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

KYK yurtlarında %92 doluluk oranı ile dikkat çekti. Yurtlarda doluluk oranının bu kadar yüksek olması iyi bir haber olarak görünüyor. Elbette kimsenin dışarıda kalmamasını veya yedeklere düşmemesini isterim. Yurtlarda kalan kişiler 4 kişilik odalarda bu sene kaç kişi kalacak? Yeteri kadar çalışma odası ve diğer şartlar sağlanacak mı?

Birileri çıkıp okumaya geliyorlar işte kalsınlar diyor. Kafalarını sokacak bir yer bulmuşlar diye düşünenler var. Bu çocuklar bu memleketin geleceğini belirleyecek çocuklar. Elbette kafalarını sokacak bir yerleri olacak. Elbette en güzel odalarda en güzel şartlarla yaşayacaklar.

Vergisini ödeyen ve memleket için emek veren işçi çocukları en güzel şartlarda, üst sınıfla beraber okumalıdır. Yarış zaten onlar için geriden başlıyor. Gerekli müdahaleler ile eşit şartlar sağlanmalı.

KYK yurtlarında kalanların kıskanıldığı zamanlar olmalı. Ekonomik şartlardan dolayı değil, devletin sağladığı imkanlardan dolayı kıskanmalıyız onları. O yurtlar ve eğitim hak ettikleri gibi dizayn edilmeli.

Yurtlarda kalan öğrenciler odaların sıkılaştığı ve yeteri kadar priz dahi olmadığı hakkında konuşuyorlar. Özel yurtlarda olan fiyatları zaten biliyoruz. 10 aylık bedeli 40 ile 50 bin lira arasında değişiyor.

Çanakkale’ye okumaya gelen ve bu şehirde mutlu olmak isteyen öğrencileri mutlu etmek, yönetenlerin boynunun borcudur. Bu konular dışında geçtiğimiz günlerde kadın dernekleri. Çocuklara ilkokulda besin sağlanması için imza kampanyası başlattılar. Bu konuda kurumlar dışında yerel yönetimler üzerinde düşeni yapmalıdır. Umarım gittikleri yerlerden elleri boş dönmezler.

 


Bu haber 02/10/2022, Pazar günü yayınlandı, 248 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com