AK Parti İl Başkanı Makas: “Öyle bir tokat yiyeceksiniz ki!” CHP İl Başkanı Ural: “Başınızı öne eğip gideceksiniz”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale siyaseti bir kez daha gerildi. AK Partili ve CHP’li Milletvekilleri açılışlarda ve törenlerde bir arada bulunurken, AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, karşılıklı açıklamalarla tansiyonu yükselttiler. AK Parti İl Başkanı Naim Makas, CHP İl Başkanı Ural’a “Metin Ümit Ural yine sessiz yine kayıp” sözleri ile seslendi. CHP kanadından Başkan Ural’dan ise “Başınızı öne eğip gideceksiniz” yanıtı geldi. AK Parti İl Başkanı Naim Makas bu yanıta da “Aziz milletimizden öyle bir tokat yiyeceksiniz ki!” cevabını verdi.

Çanakkale siyasetinde tansiyon bir gün içerisinde yükseldi. Uzun zamandır birbirlerini hedef göstererek açıklama yapmayan ve gerginlikten uzak duran AK Parti İl Başkanı Naim Makas ve CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, sosyal medya hesaplarından yine birbirlerini hedef aldılar.

AK Parti İl Başkanı Naim Makas ilk paylaşımı yapan olurken, CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural için “CHP’nin Çanakkale İl Başkanı Metin Ümit Ural, yine sessiz yine kayıp!

Sn. Ural; Polisimizi şehit eden, mağdur gazeteciler listesine ismini yazdığınız, PKK’lı gazeteciniz Dilşat Ercan isimli haini terörist olarak görmüyor musunuz? Eğer öyle görüyorsanız, milletimizin vicdanında en şiddetli haliyle muhakeme edilen bu durumu kamuoyuna nasıl izah edeceksiniz merakla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Aynı günün akşamı CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural “ilkeli ve nitelikli siyaset yapan dava adamlarıyla birlikte olmayı, toplum için siyaset yapmayı tercih ediyoruz.

Hiç kimseyi de zorlamayla ve elimizdeki belgeleriyle sıkıştırarak, sizlerin siyaset anlayışıyla siyaset yapacak değiliz. Giden gider, kalanlar ve bize katılanlar bize yeter.

Göreceksiniz,  ne yaparsanız yapın, artık bu halkı insanımızı yanınızda tutamayacaksınız ve ilk genel seçimde başınızı öne eğip gideceksiniz. AKP olarak kendinize bu denli güveniyor ve iddialıysanız, hodri meydan. Yapın seçimi. Siz mi emekliye ayrılacaksınız biz mi haydi görelim” yanıtını verdi.

Bu yanıta bir kez daha cevap veren AK Parti İl Başkanı Naim Makas, bu sefer “Seçim zamanı sandık koyulacak, oylar sayılacak. Aziz milletimizden öyle bir tokat yiyeceksiniz ki! İçinde bulunduğunuz kirli ortaklık sebebiyle tükürdüğünüzü bile yalayamayacaksınız!” dedi.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 02/10/2022, Pazar günü yayınlandı, 519 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com