Vefa Salman; “Dava faciası devam ediyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Yalova Belediye Başkanı iken hakkındaki suçlamalardan dolayı açılan dava dolayısıyla görevden uzaklaştırılan Vefa Salman, CHP’li İl Belediye Başkanları toplantısı dolayısıyla Çanakkale’ye geldi. Yalova’da neler olacak sorusuna Başkan Vefa Salman, “Dava faciası devam ediyor. Süreç genel seçime kadar gidecek gibi duruyor” dedi.

Yalova Belediye Başkanı iken görevden uzaklaştırılan Vefa Salman, CHP’nin İl Belediye Başkanları toplantısı dolayısıyla Çanakkale’ye geldi. Çanakkale’de bir dizi temasta bulunan Başkanlar, İl Başkanlığı’nı ziyaret ettiler. Ziyaret sırasında Salman’a sormuş olduğumuz “Yalova’da neler olacak?” sorusuna Salman, “Dava faciası devam ediyor” yanıtını verdi.

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, “Ülkenin geldiği noktada, hukuksuzluk ve adaletsizlik adına Yalova somut bir göstergedir. Sokakta ben yürüyemez haldeyim. Hemşerilerimin gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı. Allah her belediye başkanına her siyasetçiye böyle sevgi nasip etsin. Benim geri dönmemden ziyade, artık bu iktidarın bu ülkenin başından gitmesi lazımdır. Sıkıntı kelimelere dökülecek boyutu çoktan geçti.

Hukukun olmadığı bir ülkede özgürlük ve demokrasi yok demektir. Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nden, demokratik bir ülke olarak söz etmek ne yazık ki pek mümkün gözükmüyor. Benim yaşadıklarımdan bu bellidir. Dava faciası devam ediyor. 2 ayda bir yasa gereği uzatıyorlar. Uzatmaya da devam ediyorlar. Talimat nereden geliyor biliyoruz da kestiremiyoruz. Süreç genel seçime kadar gidecek gibi duruyor. Vatandaşlar hukuksuzluğun farkındadır. Gereken cevap genel seçimde verilecektir” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal

 


Bu haber 30/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 425 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com