“Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde iktidarda”

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İl Belediye Başkanları, Çanakkale’de buluştular ve birçok programda bulunacaklar. CHP’li belediye başkanları, CHP İl Başkanlığına da ziyarette bulundular. Gerçekleşen ziyaret ile ilgili CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural “Durum değerlendirmesi yapacağız” derken, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise “Şu an itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde iktidarda. Toplam nüfusun yarısından fazlasını Cumhuriyet Halk Partili belediyeler yönetiyor” ifadelerini kullandı.

CHP’li İl Belediye Başkanları farklı illerde gerçekleşen buluşmalarını bu sefer Çanakkale’de gerçekleştirdiler. Hafta sonu Çanakkale’de olacak olan belediye başkanları bir dizi program gerçekleştirecekler. Geçtiğimiz gün başkanlar, CHP İl Başkanlığına ziyarette bulundular.

Ziyaret ile ilgili CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural, “Bugünkü programa katılan Ülgür Başkanımız ile beraber altı başkanımız ile birlikteyiz. Durum değerlendirmesi yapacağız. Çanakkale’yi tanıtacağız, siyasi değerlendirmelerde bulunacağız” açıklamasında bulundu.

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise gerçekleşen ziyaret ile ilgili “Biz ilk seçildiğimizden kısa süre sonra il belediye başkanları olarak her 2 ayda bir bir ilde toplanmayı öngören bir buluşma yaptık. Bu buluşmaları gerçekleştirmeye başladık. Bizim Çanakkale’de bu son buluşma olacak. Yalnız Kırklareli var. Kırklareli’nde de bir buluşma gerçekleşecek. Buranın resmi bir tarafı yok. Partinin bir organizasyonu değil, biz il belediye başkanları olarak eşlerimiz ile bu buluşmaları yapıyoruz.

Bizim için bu buluşmalar çok önemli. Her birimiz ayrı yörelerdeyiz. AK Parti’den belediye alan birçok arkadaşımız var. AK Parti’nin yarattığı tahribata karşı ne yapacağını tam olarak bilemeyen arkadaşlarımız var. Bizler tecrübelerimizi aktarıyoruz. Bu noktada, yasal bazı konularda, mülkiye müfettişlerinin her birimize ayrı ayrı yaptıkları denetimlerden çıkan sonuçları değerlendiriyoruz. Başarı olduklarımız ve olamadıklarımız var.

İhtiyacı olan belediyelerimize destek olmaya çalışıyoruz. Ardahan zor durumda. Hem bütçe yok hem kalifiye insan yok. Bir araç temin ettik. Bir kamyon verdik. Başka arkadaşlarımız bir takım eksiklikleri gideriyorlar. Başarılı nasıl olabiliriz bunun yollarını arıyoruz. Şu an itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi yerel yönetimlerde iktidarda. Büyükşehirlerle beraber, il, belde belediyeleri ile beraber, topladığınız zaman toplam nüfusun yarısından fazlasını Cumhuriyet Halk Partili belediyeler yönetiyor. Ardahan’ın başarısı, Artvin’in, Sinop’un, Burdur’un başarısı parti siyaseti açısından önemli” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 30/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 384 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com