“Masanın ayağı yedi HDP, sekiz FETÖ”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Keşan’da programa katıldı. Programda konuşan ve siyasi değerlendirmede bulunan Turan’ın hedefinde 6’lı masa vardı. Turan, 6’lı masa ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmede, “Altıyı revize ediyorum, o masanın bir ayağı yedi HDP’dir, sekiz FETÖ’dür” ifadelerini kullandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, geçtiğimiz gün Bayramiç, Keşan ve Edirne’de programlara katıldı. Keşan programında konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Turan’ın hedefinde 6’lı masa vardı.

Turan yapmış olduğu konuşmada, “Altıyı revize ediyorum, o masanın bir ayağı yedi HDP’dir, sekiz FETÖ’dür. Herkes biliyor ki o masa kazandığında en çok sevinecek olan bir PKK’nın uzantısı siyasilerdir, iki FETÖ’cülerdir.

O yüzden diyorum Keşan karar verecek, AK Parti Teşkilatları karar verecek. Cumhur İttifakıyla beraber 2023’te yola devam mı edeceğiz, altılı masa gibi yanlış oluşumlara imkan mı vereceğiz? Gün sayıyorlar iktidara gelseler de rahatlasak, iktidara gelseler de iade olsak, iktidara gelseler de mahcubiyetimiz bitse diye dua ediyorlar.

Görmüyor musunuz? Bak ben milletvekiliyim, takip ediyorum. Şu an Demirtaş’ı HDP’den çok CHP ziyaret etti. Demirtaş’ın cezaevindeki ziyaretlerine bakın HDP vekillerinden daha çok CHP ziyaret etmiş. O yüzden söylüyorum kararı biz vereceğiz. ya bu yanlış adamlara bu millete haksızlık yaparsak imkan vereceğiz ya da 20 yıldan beri olduğu gibi yolumuza devam edeceğiz.”

Turan, altılı masanın Türkiye’ye bir faydasının olmadığını dile getirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendi partililerine büyük bir heyecanla “Yanımda mısınız, değil misiniz?” çağrısında bulunduğuna işaret eden Turan, “Aday olma ihtimali azaldıkça, toplumda karşılık bulmadıkça, altılı masada onay almadıkça gerilmeye başladı, saçmalamaya başladı. Bir insan kendi ekibi, kendi partisine ‘Yanımda mısın?’ der mi Allah aşkına.” ifadesini kullandı.

Haber Merkezi

 


Bu haber 25/09/2022, Pazar günü yayınlandı, 598 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com