Çanakkale’nin yeni incisi Dalış Turizmi

2 ay önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bakan Ersoy 27 metreye daldı

Troya Kültür Yolu Festivali etkinlikleri kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale’ye geldi. Festivalin ilk gününde kente gelen Bakan Ersoy, bu seferki gelişinde ise farklı bir etkinliğe imza atarak, tam 27 metre derinliğe dalış yaptı. İngiliz “HMT Lundy” batığı 27 metre derinlikte incelendi. Çanakkale’de dalış turizmi de resmen duyurulmuş oldu.

Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında, günlerdir Çanakkale’de etkinlikler hız kesmeden devam ediyor. 41 mekanda, 100’den fazla etkinliğe 1.000’den fazla sanatçı katıldı ve Çanakkale’de festival coşkusu Merkez İlçede değil şehrin dört bir yanına yayıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise festivalin ilk gününde Çanakkale’ye gelmiş ve festivalin resmi açılışını gerçekleştirmişti. Sonrasında Çanakkale’den ayrılan Bakan Ersoy, bir kez daha kente geldi.

Sabah saatlerinde dalış takımlarını giyen Bakan Ersoy ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir Suvla Koyu açıklarındaki İngiliz batığı “HMT Lundy”e dalış gerçekleştirdiler.

Yüzeyden 27 metre dalış gerçekleştiren Bakan Ersoy, hem batığı inceledi hem de Çanakkale’deki yeni turizm alanı olan dalış turizmini tanıtmış oldu.

Haber: Tunahan Ünsal

Fotoğraf: Asutay Akbayır


Bu haber 24/09/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 480 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com