Çanakkale’de ralli heyecanı

1 hafta önce Güncel Manşet Video
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İstanbul Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen ve 2022 yılı takviminde FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan Uluslararası Baja Troıa Türkiye’de hazırlıklar tamamlanmıştı. Ralli heyecanı ise geçtiğimiz gün Kipa AVM’nin yanı başındaki alanda sıralama sürüşleri ile başladı. Araçlar tozu dumana katarken, Çanakkaleliler ise organizasyona bir hayli yoğun ilgi gösterdiler.

Geçtiğimiz senelerde de organize edilen ve yurtiçi, yurtdışı çok sayıda ekibin ve aracın katıldığı organizasyon için start verildi. Geçtiğimiz gün saatler 17.00’i gösterdiğinde, Kipa AVM’nin yanı başında sıralama sürüşleri yapıldı. Ardından ise araçlar kordon boyuna gelerek, adeta Çanakkalelileri selamladılar. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdikleri seremonik startta, araçlar ilgi ile izlendi.

Kipa AVM’de ise sıralama sürüşleri için yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı görüldü ve Bulgaristan, İtalya, Yunanistan’da gelen ekiplerden oluşan toplam 41 ekip, hünerlerini sergilediler.

Baja Troia, 25 Eylül günü akşam saat 20.00’de, kordon boyunda düzenlenecek olan kupa töreni ile Çanakkale’ye veda edecek.

Tunahan Ünsal


Bu haber 23/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 371 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com