Baja Troia Start Verdi

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İstanbul Off Road Kulübü tarafından organize edilen Baja Troıa Turkey 2022, Çanakkale içinde koşulan Sıralama turları ile start verdi. Kordon’da Vali İlhami Aktaş ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı’nın da katıldığı bir Seremonik Start ile açılışını yaptı. Araçlar bayraklar eşliğinde geçişler yaparken, kameralara sıcak anlar yansıdı. Kordon şölen alanına döndü.

East European Tout Terrain Series Türkiye ayağı olarak düzenlenen Baja Troia Türkiye, bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında yine Çanakkale’de yapılıyor. Sıralama Turlarının ardından Çanakkale Kordon’da hazırlanan Seremonik Start takının arkasında sıralanan 43 araç, renkli görüntüleri ile büyük bir kalabalığı başına topladı. Vali İlhami Aktaş’ın ilk startı vermesinin ardından, TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı da start verdi.

Ekipler 23 Eylül Cuma günü Salihler köyü civarında start alacak Dardanos 1 ve 2 etaplarında yaklaşık 230 kilometre özel etap geçecekler. Tamamı orman ve dağ yollarında hazırlanan etapların sonunda yeni sıralamalar belli olacak. İtalya, Bulgaristan, Polonya, Yunanistan ve Türkiye’den 43 ekibin katıldığı yarışta ilk gün en hızlılar belli oldu. Tamamı orman ve dağ yollarında hazırlanan etapların sonunda yeni sıralamalar belli olacak.

Cihan Peker


Bu haber 23/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 241 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com