Köy yolu sahipsiz kaldı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de Dörtyol, Işıklar, Saraycık arasında bulunan, talihi yol bakıma muhtaç kaldı. Eskiden Çanakkale, Çan karayolu olarak kullanılan yol, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yolun hemen yanı başına yeni bir yol yapmasıyla sahipsiz kaldı.

Köylüler ve şoförler için çınarların arasında bulunan yolun bakımlarının yapılması gerektiği belirtildi. Yol eskiden Çan, Çanakkale yolu olarak kullanılıyordu. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün, yanına yeni yol yapmasıyla yol sahipsiz kaldı. Yolun yapımını Karayolları Genel Müdürlüğü veya İl Özel İdare’nin üstlenmesi bekleniyor.

Servisçiler köyden okula giden minikleri o yoldan alırlarken, servis şoförlerinin özellikle o yoldan dolayı, ön takımlarını ve lastiklerini değiştirdiği öğrenildi. O yoldan ilkokula giden çocukların alınması, ayrı bir tehlike oluşturuyor.

Bölge halkı ve servis şoförleri ise İl Özel İdare ve Karayolları arasında sıkışan kalan yolun şu anda sahipsiz gibi görülmesi neticesinde sıkıntı yaşandığını ifade ettiler. Köy halkı ve bölgeyi en sık kullanan servis şoförleri sorunun bir an önce çözülmesi ve yolun yenilenmesi gerektiğini, gazetemiz aracılığı ile yetkililere duyurdular.

Cihan Peker


Bu haber 22/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 2344 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com