Erkek: “Nerede bu paralar ve kaynak?”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Muş, Bingöl, Tunceli, Elazığ ve Malatya illerini ziyaret etti. Sonrasında CHP Muş İl Başkanlığı’na geçen Erkek, burada basın açıklaması yaparak gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erkek, açıklamasında şunları söyledi:

“Demokratik hukuk devleti için güçlendirilmiş parlamenter sistemi temin edeceğiz. Türkiye bu sistemle devam edemez. İlk seçimde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı olacaktır. Öncelikle vatandaşın ağır sorunlarını çözeceğiz. İlk haftada Meclis’ten çıkaracağımız yasa ‘siyasi ahlak yasası’ olacak. İlk imzalayacağımız kararname ‘strateji ve planlama teşkilatı’ hakkında olacak. Tarımda, sanayide ve eğitimde planlama olacak. Projelerimiz ve kadrolarımız hazır. Anayasal ve yasal çalışmalarımız tamamlandı.”

Ziyaretlerinin ikinci gününde Bingöl’e geçen, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çanakkale Milletvekili Erkek, Elazığ ziyaretinde bulundu. Burada basın toplantısı düzenleyen Erkek, “Ülkemizin sorunları çok ağır ama çözülemeyecek hiçbir sorunu yok. Kaynakları olan, nitelikli gençleriyle, girişimcileriyle, müteşebbisiyle, kadınıyla Türkiye 85 milyon büyük bir ülke. Ama kaynaklar vatandaşlar için değil yandaşlar için kullanılıyor.

AK Parti hükümetleri, 21 yıldır tek başlarına yönetiyorlar. Kullandıkları toplam kaynak 2,5 trilyon doları geçti. Ama 1923’ten 2002’ye, AK Parti’nin iktidar olduğu tarihe kadar bakın. Bütün Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerinin kullandığı toplam kaynak 713 milyar dolar. Kamu-özel iş birliği projeleri için hazineden tek bir kuruş çıkmıyor, diyorlar. Nerede bu paralar ve kaynak? Bunların hepsi ilk seçimden sonra, iktidarımızda hukuk içerisinde tabii ki incelenecek.” ifadelerine yer verdi.

Cihan Peker


Bu haber 22/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 337 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com