Ralli heyecanı başlıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale için bir değer haline gelen, bu sene FIA Aday Yarışı statüsünde organize edilecek olan Baja Troia için hazırlıklar tamamlandı. Sporcular Çanakkale’ye geldi. Organizasyon için eksiklikler giderildi, güzergah oluşturuldu ve artık geriye sadece start kaldı. Baja Troia için bilgilendirme toplantısı ise dün Truva Otel’de düzenlendi ve organizasyon ile ilgili son bilgilendirme yapıldı.

Çanakkale için bir marka haline gelen ve şehirde ralli heyecanı yaşanmasına vesile olan Baja Troia, bu sene farklı bir hedefle start alacak. FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday yarışı statüsünde bu sene organizasyon gerçekleşecek olurken, organizasyon seneye bir üst segmente çıkabilme ihtimaline ulaştı.

İstanbul Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen ve 2022 yılı takviminde FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan Uluslararası Baja Troıa Türkiye’de tüm hazırlıklar tamamlandı.

EETTS / Doğu Avrupa Off-Road Serisi’nin bir ayağı olarak organize edilen Baja Troıa Türkiye, bu sene 22-25 Eylül tarihleri arasında Çanakkale’nin görsel ve tarihi zenginlikleri içinde hazırlanan etaplarla start alacak.

Ralli ve Raid kategorisinde toplam 41 ekip kayıt yaptırdı. Türkiye ekiplerin yanı sıra İtalya, Bulgaristan, Yunanistan’dan gelen ekipler Servis Alanına giriş yapmaya başladılar.

Organizasyon süresince, FIA Gözlemcisi Mr. Raymond Johansson etkinliğin her yönünü değerlendirmek için yarış sahasında olacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyona Çanakkale Valiliği ve Çanakkale Belediyesi de tam destek veriyorlar.

22 Eylül Perşembe günü organizasyon başlayacak olurken, ekipler seremonik start için saat 20.00’de kordon boyunda olacaklar.

Organizasyonun tanıtım toplantısı ise Truva Otel’de gerçekleşti. Gerçekleşen toplantıya İstanbul Offroad Kulübü Başkanı Kubilay Tüfekçi, Direktör Özlem Mestçi, Sportif Direktör Selahattin Toper ve Türkiye Otomobil Federasyonu Çanakkale İl Temsilcisi Mustafa Kansu katıldı.

Organizasyonda bu sene iki önemli unsur üzerinde durulurken, bu sene çevre ve fair play konularına ayrıca hassasiyet gösterilecek.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 534 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com