İlla biri mi ölmeli?

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale İzmir karayolu üzerinde bulunan ve kentin işlek bölgelerinden Güzelyalı’daki kavşak tehlike saçmaya devam ediyor. Kavşak üzerinde bir de okul bulunurken, yan yollardan ana yola çıkan araçlar kaza riskini maksimuma çıkarıyorlar. Vatandaşlar acilen kavşakta düzenleme yapılması gerektiğini belirttiler.

Özellikle yaz aylarında Çanakkale’nin Güzelyalı bölgesinde yoğunluk artarken, kış aylarında ise Çanakkale Koleji dolayısıyla hareket maksimuma ulaşıyor.  Bölgede bulunan kavşak ise Çanakkale-İzmir karayolu üzerinde yer alırken, şehirlerarası yolda tatil bölgesi çıkışı tehlike arz ediyor.

Güzelyalı’dan çıkan araçlar, çevre yolu üzerinde yola girebilmek için adeta ecel terleri dökerken, anayol üzerinde ise akşam saatlerinde görünürlük düştüğünden kazaya davetiye çıkarılıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar okulun olduğu, yerleşimin olduğu ve yaz-kış yaşanan alanda bulunan kavşakta acilen trafik ışığı konulmasını talep ettiler.

Çanakkale Belediye Meclisi’nin Eylül ayı toplantısında da konu gündeme gelirken, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Karayolları’nı göreve davet etti. Yaşanan mağduriyeti ve sorunu meclis gündemine taşıyan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da, o bölgede kimsenin burnu kanamadan sorun çözülmelidir diyerek yetkililere seslendi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 529 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com