Devlet Hastanesi’nde tıbbı genetik dönemi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde açılan Tıbbi Genetik Polikliniği vatandaşlarla hizmet vermeye devam ediyor. Tıbbı Genetik Uzmanı Dr. Menekşe Öztürk, konuyla ilgili bilgilendirmede bulundu.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde, Tıbbi Genetik Polikliniği ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. Konuyla ilgili yapılan bilgilendirmede, “Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanemizde açılan Tıbbi Genetik Polikliniği vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor.

Tıbbi Genetik Uzmanı Dr. Menekşe Öztürk hastanemiz bünyesinde poliklinik hizmetlerine başladı.

Hastanemizde eksik olan branşlardan Tıbbi Genetik polikliniğinin hizmete kazandırıldığını söyleyen Başhekim Op. Dr. Hasan Keser, bu bilim dalının sakat veya düşük olan doğumlar, genetik hastalığa sahip bazı hastalıkların nedenlerini araştırıp ona göre yol haritası çizen bir dal olduğunu ifade ederek halkımıza hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Tıbbi Genetik Uzmanımız Dr. Menekşe Öztürk “ Günümüzde genetik teknolojilerde yaşanan hızlı gelişmeler pek çok hastalıkta kesin tanıya götürmektedir. Genetik bilimi hastalığın teşhisinde sağladığı bu çok önemli katkının yanı sıra diğer aile üyelerinin taşıdığı riskleri belirleyebilmekte ve sonraki nesillerde bu hastalıkların daha az görülmesinde destek olmaktadır. Bu süreçte genetik danışmanlık, hızla gelişen genetik tanı yöntemlerinin yardımıyla koruyucu tıbbın en önemli unsurlarından birisi haline gelmiştir. Polikliniğimiz Perinatoloji, Hematoloji,Onkoloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum polikliniklerinin yönlendirmesiyle hizmet verecektir” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 21/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 388 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com