Bir Aşk Hikâyesi

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Bugün sizlere geçtiğimiz aylarda hayata gözlerini yuman çok değerli bir abimin inanılmaz bir kavuşma hikâyesini anlatacağım. Girişi çok uzun tutmayayım hikâyeye geçelim.

Tanıdık bir ağabeyin bıçkın gibi delikanlı olduğu dönemler, o zamanlar Türkiye’de bir sağ-sol rüzgârı esiyormuş. Abimiz de tam bağımsız Türkiye’yi savunan gözü kara sosyalist bir kişiliğe sahipmiş. O dönemleri gören yaşı büyük abilerim ablalarım daha iyi bilirler neredeyse her gün eylemler oluyor. Sokaklarda sağ-sol için birbirine saldıran kavga eden insanlar dolu her yerde. Abimiz bu genç yaşında bir yandan ülke mücadelesi verirken bir yandan da gönül işleri kovalıyor ve gönlünü bir kadını kaptırıyor. Gel zaman git zaman abimiz kadına açılıyor.

(Bu arada isim vermek istemiyorum o yüzden hikâyenin akışı hiçin buradan itibaren takma isimler kullanacağım. Abimize Hakan gönlünü kaptırdığı hanım yengemize ise Eslem diyelim.)

Hakan abimiz Eslem ablaya açıldıktan sonra duygularının karşılıksız olmadığını fark ediyor.  Çiftimiz çıkmaya başlıyorlar ilerleyen dönemlerde aşkları daha da fazla pekişiyor ve evlenme kararı alıyorlar. Evlenme kararını genç çiftimiz alıyor ama her aşk hikâyesinde olduğu gibi sonuç hüsran. Eslem ablanın ailesi diyor ki bizde solcuya verilecek kız yok eli ekmek tutmaz anca hovardalık peşinde bu iş olmaz.

Bu büyük aşk burada sendeye uğruyor ama daha başlarını ne olaylar gelecek bir bilseniz. Çiftimiz ailelerden izin çıkmayınca mecbur ayrılmak zorunda kalıyor. Abimizde sevdiğine kavuşamayınca vuruyor kendini davasına. O eylem senin bu eylem benim. Gece yazılama mı var ben çıkarım bildiri mi dağıtılacak?  Abimiz davası için hızını iyice arttırmışken bir eylem sırasında sırtından vuruluyor. Ve maalesef bel altı engelli kalıyor abimiz bu olaydan sonra hayatına tekerlekli sandalye ile devam etmek zorunda kalıyor.

Yazının devamı yarın…

 


Bu haber 21/09/2022, Çarşamba günü yayınlandı, 143 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com