Kıymadan kaçan balığa sığınıyor

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Şehirde her salı kurulan pazara bu hafta Çanakkalelilerin ilgisi önceki haftalara oranla çok daha yüksek oldu. Cuma Pazarını aratmayan pazarda kapalı tezgâh sayısının yok denecek kadar az olduğu görüldü. Vatandaşlar balık tezgahlarına yönelirken meyve fiyatlarında düşüş olmadığı gözlemlendi. Karadeniz’de bolca çıkan palamutlar balık tezgahlarını doldurdu. Kırmızı et fiyatlarının yüksek olması, vatandaşı balığa daha fazla yöneltiyor.

Salı pazarında vatandaşların meyve sebze tezgahlarına oranla balık tezgahlarına yöneldiği görüldü. Karadeniz’de bolca çıkan palamut ve hamsi ile balık tezgahlarında fiyatlarda bazı düşüşler görüldü. Meyve sebze fiyatlarında gözle görülür düşüşler yaşanmadı.

Balık tezgahların hamsi balığının kilosu 40 liradan satışa sunuldu. Yerli Palamut 30 lira olurken, balık tezgahlarının yüzde sekseni palamut ile doldu. Karadeniz’de oluşan balık bolluğu salı pazarına yansıdı. Vatandaşlar balık tezgahlarına yönelirken balıkçı esnafı işlerin biraz daha iyiye gittiğini belirtti.

Meyve sebze fiyatlarında gözle görülür düşüşler yaşanmazken, Domates ve salata tezgahlarda 10 liradan yerini aldı. Özellikle saçla sezonunda tercih edilen biberin kilosu 13 liradan satışa sunuldu. Bir kilo üzüm 15 lira olurken pazarda elma 5 liraya satışa sunuldu. Elmanın fiyatının diğer ürünlere göre daha uygun olduğu görüldü. Patates’in kilosu 10 lira, bir kilo soğan ise 7.5 lira olarak alıcılarını beklerken yeşil biberin kilosu 20 lira olarak dikkat çekti.

Öte yandan vatandaşlar pazara geldiklerinde her geçen gün daha fazla maliyetli olduğunu belirttiler. Vatandaşlar balık fiyatlarının geçtiğimiz haftalara göre daha uygun olmasından memnun olduklarını dile getirdi. Meyve sebze fiyatlarında indirim beklediklerini dile getirdiler.

Cihan Peker 


Bu haber 20/09/2022, Salı günü yayınlandı, 503 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com