Gurur Duyuyoruz

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Gaziler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törenle kutlandı. Gerçekleşen törene protokol üyelerinin yanı sıra gazilerimiz ve gazi aileleri de katıldı. Törende konuşan Deniz Yarbay Anıl Yeşilyuva “Sizlerle gurur duyuyoruz. Aziz Türk Milleti daima yanınızdadır ve yanınızda olacaktır” ifadelerini kullandı.

Gaziler Günü, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen törenle kutlandı. Törene Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mustafa Turhan Ecevit, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri, gazilerimiz ve aileleri katıldı.

İstiklal Marşı ve Saygı duruşu ile başlayan tören günün anlam ve önemine binaen gerçekleşen konuşmaların ardından son buldu.

Deniz Yarbay Anıl Yeşilyuva, “Geçmişte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, kahraman güvenlik güçlerimizin canları pahasına ortaya koydukları mücadele ile aziz milletimizin azmi ve kararlığı karşısında yok olmaya mahkumdur.

Kahraman gazilerimiz, sizler kutsal vatan görevini en asil şekilde yaptınız. Sizlerle gurur duyuyoruz. Aziz Türk Milleti daima yanınızdadır ve yanınızda olacaktır” ifadelerini kullandı.

Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Doğan, “Ülkemizde şehit ve gazi olmayan aile yok gibidir” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 19/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 156 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com