Eğitimde kız erkek ayrımı

2 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Belediyesi’nin arazisi üzerine ihaleye girerek kurulan İSTEK 1915 Çanakkale Okulları’nda, yüzme derslerinin kızlara ayrı, erkeklere ayrı verildiği öğrenildi. Kız öğrenciler ile erkek öğrenciler ayrı zamanlarda yüzme dersine girerken, uygulama tepki çekti.

Edinilen bilgiye göre uygulama kapsamında, 8.Sınıf ve lise gruplarında kız ve erkek öğrenciler havuzda ayrı zamanlarda eğitim görüyorlar. Yüzme dersleri öğrencilere, farklı zamanlarda yapılırken, kız ve erkek öğrencilerin ayrı ders görmesi bazı velilerin tepkisini çekti.

Okuldan edinilen bilgide ise 8.Sınıf ve Lise grubundaki öğrencilerin havuzda birbirlerinin kusurları karşısında acımasız davrandıkları belirtildi. Bazı öğrencilerin kilolarının, ten renklerinin, rahatsızlıklarının ve fiziki farklılıklarının birbirleri arasında rencide edici olarak kullanıldığı, çocukların ruhsal travma yaşamaması için böyle bir uygulamaya gidildiği ifade edildi.

Yine okuldan edinilen bilgide 8.Sınıfa kadar havuzun ortak kullanıldığı ancak sadece 8.sınıf ve lise gruplarında kız ve erkek öğrencilerin ayrı olarak ders gördükleri belirtildi.

Güngör Yıldız


Bu haber 19/09/2022, Pazartesi günü yayınlandı, 930 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com