Çanakkale’yi festival coşkusu sardı

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Kültür ve Turizm Bakanlığı Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında, sergi açılışları, konserler, ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Gerçekleşen etkinlikler vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Çanakkale’de düzenlenen Troya Kültür Yolu Festivali kapsamında, bir dizi etkinliğe katılım gösterdi. Anadolu Hamidiye Tabyası’ndaki Hangar’da düzenlenen “Bir Hikayem Var” sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Tabyalarda kurulan seramik standında ustaların yaptığı toprak ürünleri inceleyen bakan, çocuklar için hazırlanan arkeolojik kazı alanlarında hatıra fotoğrafı çektirdi. Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun sergilediği gösteriyi izledi. Bakan Ersoy, daha sonra Kale Grubu’nun 65. yıl sergisi “Toprakla Şekillenen Bir Ömür” sergisine geçti. Kale Grubu Başkanı ve Üst Yöneticisi Zeynep Bodur Okyay tarafından karşılandı. Sergiye imza atan sanatçı ve Okyay’dan sergi hakkında bilgi aldı. Ersoy ve beraberindekiler sergi ziyaretinden sonra Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun sergilediği, ‘Troya’ gösterisini izledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, sergi açılışında bilgi aldı ve eserlere ilgi gösterdi. Çocukların oyunlarına katıldı ve kameralara sıcak anlar yansıdı. Anadolu Ateşi Dans Grubu’nun gösterisinde, meydan tıka basa doluydu. Araçlar park edecek yer bulamazken, vatandaşlar gösteriye yoğun ilgi gösterdi. Troya gösterisi vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

Gerçekleşen etkinliğe Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, protokol üyeleri ve vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.

Cihan Peker


Bu haber 17/09/2022, Cumartesi günü yayınlandı, 749 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com