“Gerekli önlemler alınıyor”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’nin kalbi konumunda bulunan Cumhuriyet Meydanı’nın genişlemesi projesi kapsamında, eski Çanakkale Lisesi’nin öğrenci pansiyonunun yıkımına devam ediliyor. Yıkım devam ederken, öğrenciler ise 50 metre yanda Gazi Ortaokulu’nda eğitime başlamışlardı. Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, okulda incelemelerde bulundu. Çocukların zarar görmemesi için alınan önlemleri kontrol etti.

Başkan Gökhan çalışmaların hızlandığını ve pazartesi gününe kadar bitirilmeye çalışılacağını belirtti. Çalışma alanında bulunan yetkililerle yakın temasa geçti.

“Okul ile çalışma alanının ilişiğini keseceğiz”

Başkan Gökhan açıklamalarının devamında,” Gerekli önlemler alınıyor biz de onun için geldik. Yıkım bitti, burada okul ile belediye meydana katılacak olan alan arasında beton atıyoruz. Orayı saç ile kaplayacağız. Okul ile çalışma alanının ilişiğini keseceğiz. Bugün arkadaşlar bunun için geldi. Güvenlik önlemlerini alıyoruz.

“Mühim olan çocuklar çalışma alanına geçmesin”

Hafta sonu bu çalışmayı bitirmeye çalışıyoruz. Bugün çalışmalara başlayarak bir an önce okul başlarken, okul ile ilişiğini kesmiş oluruz diye düşünüyoruz. Bir iki gün içerisinde biter diye düşünüyoruz. Mühim olan çocuklar çalışma alanına geçmesin, gerisi kolay çalışmalara devam ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

Cihan Peker


Bu haber 16/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 392 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com