Bambaşka Bir Festival

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale’de bambaşka bir festival organize edildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde organizasyon yapılırken, 10 gün sürecek olan Troya Kültür Yolu Festivali’nin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’da katıldı. İskele Meydanı’ndan, Troya Atı’na doğru kortej yürüyüşü ile açılan festival kapsamında, Çanakkale’de 40 farklı mekanda, 1.000 sanatçının katılımı ile 100’ün üzerinde etkinlik düzenlenecek.

Çanakkale’de bu sene ilk defa organize edilen Troya Kültür Yolu Festivali start aldı. 10 gün sürecek olan festival, İskele Meydanı’ndan, Troya Atı’na doğru devam eden kortej yürüyüşü ile başladı. 16 Eylül-25 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalde, Çanakkale’deki 40 farklı mekan kullanılacak. 100’ün üzerinde etkinliğe 1.000’in üzerinde sanatçı katılacak.

Festival kapsamında, ilk gün kordon boyunda Çanakkale Destinasyonu Tanıtım Merkez, Çanakkale Savaşları Araştırma Merkezi de açıldı.

Düzenlenen kortej yürüyüşüne ise Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Vali İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder’de katıldı.

Festivalin açılış kortejinde ise renkli görüntüler ortaya çıktı.

Tunahan Ünsal-Cihan Peker

 


Bu haber 16/09/2022, Cuma günü yayınlandı, 295 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com