“Türkiye’nin bütünleşmeye ihtiyacı var”

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası 2022 yılının 2. Ortak Komite Toplantısı ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde yapıldı. Ekim ayında gerçekleşecek olan oda seçimi öncesinde, son meclis toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu değerlendirmelerde bulundu. Başkan Semizoğlu, “Sadece Çanakkale değil Türkiye’nin birbirini sevmeye, bütünleşmeye ve dedikodu değil fikir üretmeye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nın geçtiğimiz gün hem meclis toplantısı hem de 2.Ortak Komite Toplantısı yapıldı. Ekim ayında gerçekleşecek olan seçimlerden önce son toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu açıklamalarda bulundu.

Haklarınızı helal ediniz”

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, “4,5 senedir verdiğiniz emeklerden dolayı her birinizden helallik almak isterim. Bizde varsa bizim ki helal olsun. Buralara vaktinizi, nakdini harcayarak geliyorsunuz. Öncelikle bu gönüllülük esasına göre yapılan bir görev. Her şeyden önce Çanakkale diyoruz. İş olmadan aş olmuyor, aş olmadan hiçbir şey olmuyor. Ticaretin mümkün olduğu kadar önünü açmaya, yönlendirmeye fikir vermeye çalıştık hep birlikte. Onun için lütfen haklarınız helal ediniz.

Huzur hakkım direk odanın şirket hesabına (burs hesabına) yatmıştır”

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak Ezine Gıda OSB ve GESTAŞ A.Ş.’de doğal yönetim kurulu üyesiyim. Temsilen öyle oluyor. Her ikisinden de huzur hakkım var. Her ikisindeki huzur hakkım kesinlikle benim şahsi hesabıma girmeden direk Oda’nın Şirket hesabına (burs hesabına) yatmıştır. Toplamda 330.000,00 TL civarındaydı. Bu sene biraz daha artar, onu da belirtmek istiyorum.

Son bir ay kala kimseden oy isteme gibi bir fıtratım yok”

Bakın ben şimdi seçim dönemindeyiz. Kimseden oy istemiyorum. Son bir ay kala kimseden oy isteme gibi bir fıtratım yok. Çünkü ben 4,5 senedir ben ve meclis üyesi komite üyesi arkadaşlarım çalıştık zaten. Son bir ayda adamdan veya insandan oy istemek samimiyetsizliktir. 4,5 senede yaptığımın karnesini bir sonraki dönemde aday isen alırsın. Seçilmişse yapabilmişsindir. Seçilmemişse yapamamışsınızdır. Bu kadar basit.

Selçuk Semizoğlu ve grubunun hiçbir şekilde hiçbir grupta bölücü hiçbir hareketi olmayacaktır”

Biz Odaya hizmet etmek için geldik. Yönetim Kurulu’muz ve Meclisimiz hizmet anlayışı ile devam ettik. 4,5 senede Selçuk başkan ne yaptı? diye sorarsan en büyük icraatım ben bu Oda’ya siyaset sokmadım. Bir tane siyasi parti geldi. Eski Oda binamızın yerini istedi. İl başkanlığı binası yapacaklarmış. Bir tane değil hangisi isterse istesin olmaz. Biz bunlara dik durduk.

TOBB Başkanımız Rıfat Bey’in söylediği şu; “ Biz kanun yapıcı değiliz biz cezalandırıcı da değiliz. Biz üyemizin avukatıyız.” Bizim üyemiz bürokrasi de sorun yaşıyorsa, herhangi bir kurumda haksızlık yaşıyorsa biz onun takipçisi olmalıyız. Biz de onu elimizden geldiğince yapmaya çalıştık. Bizden onun sorununu ona taşımayalım veya o kuruma bunu götürürsek ayıp olur düsturu hiçbirimizde olmadı.

Bana oy veren veya vermeyen bu Odanın 8714 üyesinin hizmetkarıyım.

Her birinize tekrar teşekkür ediyorum. Her biriniz ile çalışmak çok güzeldi. Yine her biriniz ile çalışma isteğimi dile getirmek istiyorum. Mazereti olanlar olabilir. Ama adaylık sürecinde şunu net bir şekilde ifade edeceğim. Selçuk Semizoğlu ve grubunun hiçbir şekilde hiçbir grupta bölücü hiçbir hareketi olmayacaktır. Hiçbir grupta mevcut arkadaşlarımızın karşısına benim yanımda olacağını bileyim bilmeyeyim hiç önemli değil, hiçbir şekilde liste çıkmayacak. Çünkü sadece Çanakkale değil Türkiye’nin birbirini sevmeye, bütünleşmeye ve dedikodu değil fikir üretmeye ihtiyacı var” açıklamasında bulundu.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 237 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com