Tüm Gözler Oradaydı Karar Şaşırttı

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İl Özel İdare’ye ait, kamunun mülkü konumunda bulunan, Assos Kadırga Koyu’nda yer alan otel satışa çıkmıştı. Devlet arazisi satışa çıkarken, 4,5 dönüm arazi ve üzerindeki otel için 39 Milyon 500 Bin TL muhammen bedel belirlenmişti. Gözlerin üzerinde olduğu ihale iptal edildi.

İl Özel İdare’ye ait ve kamunun mülkü konumunda bulunan, Assos Kadırga Koyu’ndaki otel satışa çıkmıştı. Birbirinden farklı bloklardan oluşan, denize sıfır konumda bulunan ve toplam 4,5 dönüm arazi üzerinde yer alan otelin ihaleye çıkışı ise tarla vasfında olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde konuyu gündeme getirmiş ve hem AK Parti İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz hem de CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan ile röportaj gerçekleştirmiştik.

AK Parti kanadından gelen yorumlar, satıştan elde edilecek gelirle, köylere yatırım yapılacak olurken, CHP kanadı ise en başından beri satışa karşı durduklarını belirtmişti.

Arazinin muhammen bedeli 39 Milyon 500 Bin TL olarak belirlenirken, geçici teminat ise 1 Milyon 185 Bin TL idi. Saat 13.30’da gerçekleşen ihaleden iptal kararı çıktığı belirtildi.

İptal kararı ile ilgili CHP İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Güneş Pehlivan, “İhale yapılsaydı ve satış olsaydı dava açacaktık. Ayvacık Kadırga Koyu’ndaki Çanakkale İl Özel İdaresi’ne ait otelin satışı ihalesi iptal edildi. İhalenin yapılıp yapılmamasındaki takdir yetkisine dayanarak ihalenin iptali çağrımız karşılık bulduğu için yetkililere teşekkür ederiz. Çanakkale halkı kazandı” ifadelerini kullandı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 902 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com