CHP’den kınama

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

CHP İl Başkanlığı tarafından, geçtiğimiz gün Çanakkale Belediyesi’nde gerçekleşen saldırı olayı ile ilgili basın açıklaması yapıldı.

CHP İl Başkanlığı tarafından yazılı olarak yapılan basın açıklamasında, “14.09.2022 tarihinde akşamüstü mesai bitimine doğru Çanakkale belediyemiz güvenlik amirine yapılan saldırı haberi hepimizi üzmüştür. Saldırganın uzun bir süreden beri pazar yeri ile ilgili olarak yasa ve yönetmeliklere uygun olmayan talebinin belediyemiz yetkililerince karşılanmaması nedeniyle, yetkililerimize karşı saldırgan tutumunu sürdüren bu yurttaşımız maalesef en son dün akşam saatlerinde yukarıda bahsedilen üzüntü verici olayı gerçekleştirerek güvenlik amiri Mehmet Burak İstanbul’u yaralamıştır. Siyasi başkan yardımcılarımız Rebiye Turan Ünüvar ve M. İrfan Mutluay’a usulsüz taleplerinin yerine getirilmesi için tehdit ve hakaretler savuran saldırgan, zabıta ekipleri ve güvenlik görevlilerine de tehditlerine devam etmiştir. Saldırıda yaralanan Güvenlik amirimizin hayati tehlikesinin olmaması yüreğimize su serpmiştir. Emniyet güçlerimize de kısa sürede saldırganı yakaladıkları için teşekkür ediyoruz.

Belediye Güvenlik Amirine acil şifalar dileyerek bir an önce ailesinin yanına ve işinin başına dönmesini umut ediyoruz. Yaşanan bu üzücü olayı gerçekleştirenleri nefretle kınıyor ve bu üzücü olayın bir daha tekrar etmemesini temenni ediyoruz. Çanakkale Belediyemizin usulsüz işler yapmadığı ve bu tür olaylara mahal vermediği için bu tür saldırılara maruz kaldığını biliyoruz. İl Başkanlığı olarak her türlü tehditlerin ve saldırıların karşısında Belediye başkanımızın, Başkan yardımcılarımızın ve tüm belediye çalışanlarımızın yanında olduğumuzu kamuoyuna açıklıyoruz. Tekrar Başkan yardımcılarımıza ve yararlanan Belediye Güvenlik Amirimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve kendisine acil sağlık diliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 260 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com