Başkan Okyay’dan yerlileşme vurgusu

Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Eylül ayı olağan Meclis Toplantısı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı. Gerçekleşen meclis toplantısında konuşan ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, ekonomik değerlendirmelerde bulundu. Başkan Okyay, “İhracatı destekleyen sektörlerde yerlileşmeye olan ihtiyacı da net bir şekilde göz önüne seriyor” dedi.

ÇTSO Eylül ayı meclis toplantısında konuşan Meclis Başkanı Osman Okyay, “Değerli üyeler, Öncelikle hepimiz için önemli gelişmelerden biri olan dış ticaret rakamlarıyla başlamak istiyorum. Ticaret Bakanlığı verilerine göre 2022 yılı Ağustos ayında geçen yılın aynı ayına göre; ihracat yüzde 13,2 oranında artışla 21 milyar 341 milyon dolar, ithalat yüzde 40,8 oranında artışla 32 milyar 618 milyon dolar oldu.

2022 yılı Ocak-Ağustos döneminde ise geçen yılın aynı dönemine göre, ihracat yüzde 18,3 oranında artışla 165 milyar 672 milyon dolar olarak gerçekleşirken ithalat ise yüzde 40,7 artışla 239 milyara yükseldi.

İhracattaki bu yükseliş hepimizin yüzünü güldürürken, dış ticaret açığımızdaki artış, ihracatı destekleyen sektörlerde yerlileşmeye olan ihtiyacı da net bir şekilde göz önüne seriyor” ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan Meclis Başkan Yardımcısı Turgay Kılıç ise, “Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlara başarılar diliyorum. Kimseyi karalamadan dostluklarımız bozmadan amacımızın Çanakkale’ye hizmet olduğunu vurgulamalıyız. Çalışmalarımızda işin arka tarafından emek harcayan başta Genel Sekreterimiz olmak üzere tüm Oda personeline huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Tunahan Ünsal


Bu haber 15/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 234 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com