Baja Troıa’da bir yenilik

3 hafta önce Güncel Manşet
Sosyal Medya'da Paylaşın Facebook Twitter

İstanbul Off-Road Kulübü tarafından düzenlenen ve 2022 yılı takviminde FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan Uluslararası Baja Troıa Türkiye’ye bir yenilik daha eklendi.

Yarışın Organizasyon Komitesi içinde oluşturulan 3 kişilik bir komite, yarışlar boyunca ekiplerin tutum ve davranışlarını takip edecek ve yarış sonunda yapılacak değerlendirme sonunda en centilmen ekibi seçecek.

Bu nedenle bu sene yarışlara TMOK Fair Play Komisyonu’ndan bir gözlemci davet edildi. İSOFF Başkanı Kubilay Tüfekçi ve Yarış Direktörü Özlem Mestçi’nin yanı sıra Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz da Baja Troia Türkiye Fair Play Komitesinde yer alacak. Bu üç kişilik komitenin seçeceği en centilmen ekibe ödül töreninde bir FAIR PLAY Kupası takdim edilecek.

2017 yılından bu yana Doğu Avrupa Offroad Şampiyonasının bir ayağı statüsünde düzenlenen Baja Troia Türkiye’nin Organizasyon Komitesi’nden yapılan açıklamada, yıllardır ekiplerin aralarındaki yardımlaşma, zorda kalan ekiplere destek ve centilmenliğin ön planda tutulması nedeniyle bu kararın alındığı, gelecek yıllarda da bu kupanın verilmeye devam edileceği belirtildi.

Bu sene FIA Cross-Country Bajas European Cup Aday Yarış statüsüne alınan organizasyon süresince, FIA Gözlemcisi Mr. Raymond Johansson etkinliğin her yönünü değerlendirmek için yarış sahasında olacak.

Haber Merkezi


Bu haber 15/09/2022, Perşembe günü yayınlandı, 167 defa görüntülendi
*
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com